Proběhla společná dopravní akce s německými policisty, krimi zprávy, zprávy karlovarsko
Ve středu 21. června letošního roku proběhla na území Karlovarského kraje společná dopravní akce s německými kolegy a Centrem služeb pro silniční dopravu, která byla zaměřena především na nákladní a autobusovou dopravu. Akce byla zaměřena na kontrolu vozidel, v rámci které si policisté zúčastněných stran předávali novinky a zkušenosti v dané problematice. 

Do dopravní akce bylo nasazeno téměř deset policistů z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, dva policisté ze Spolkové republiky Německo se speciálním vozidlem Sentinel a dva pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu. 

Při této akci se policisté také zaměřili na kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel, upevnění nákladu, na kontrolu technického stavu nebo kontrolu tachografu a paměťových karet a dodržován sociálních předpisů, mezi které patři doby řízení, odpočinku a bezpečnostních přestávek. Dále policisté také kontrolovali, zda řidiči neřídí pod vlivem alkoholu či návykových látek. 

Nejčastěji zjištěným přestupkem, celkem v 9 případech, byl nevyhovující technický stav vozidel. Ve třech případech bylo zjištěno překročení hmotnosti vozidla. 

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře