Na rozvoj cyklistické infrastruktury míří přes 5 milionů korun, zprávy karlovarsko

Rozvoj cyklistické infrastruktury – Karlovarský kraj je skvělým místem pro cyklisty

Na kola usedají nejenom cyklističtí nadšenci a matadoři, ale stále častěji také turisté, kteří se vydávají objevovat krásy našeho regionu. Jeho vedení si je toho velmi dobře vědomo, a proto každoročně vyhlašuje dotační program, jehož účelem je podpora projektů směřujících k budování a údržbě cyklistických tras a stezek, doprovodné infrastruktury, projektových dokumentací a rozvojových materiálů. Letos budou v rámci tohoto titulu podpořeny žádosti v hodnotě téměř 5,2 milionu korun.

„V letošním roce jsme obdrželi celkem 22 žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje. Na realizaci neinvestičních aktivit to byly projekty za více než 3,1 milionu korun, na investiční akce pak bylo zažádáno přes 2 miliony korun. Vzhledem k tomu, že jsme pro letošek měli v rozpočtu na tento dotační titul připraveno 6 milionů korun a celková alokace programu nebyla vyčerpána, poskytneme požadované částky jednotlivým žadatelům v plné výši. Návrh na rozdělení dotací odsouhlasili zastupitelé na svém pondělním zasedání,“ uvedl uvolněný člen zastupitelstva Karlovarského kraje Pavel Čekan.

Výše dotace v jednotlivém případě směla činit u neinvestičních aktivit maximálně 300 tisíc korun, u investičních akcí pak až 1 milion korun. Z prostředků Karlovarského kraje bude například hrazena pravidelná údržba cyklostezek na území statutárního města Karlovy Vary, dopracována bude také projektová dokumentace k cyklostezce ve směru Chodov – Božičany – Nová Role nebo k cyklostezce Velká Hleďsebe – Valy. Opravy se rovněž dočká povrch cyklostezky mezi Kolovou a Hájemi. Dotace budou mimo jiné využity i na nákup cyklistického mobiliáře v Kraji živých vod na Tepelsku nebo na pořízení dobíjecích stanic pro elektrokola v Merklíně a Plesné.

Zdroj: IPKVK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře