Zloděj se zaměřil na zahrádkářské kolonie

Odcizil vše, co mu přišlo pod ruku

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci.

Obviněný muž se měl krádeže dopustit od konce února do začátku května letošního roku hned ve třech případech. A pokaždé v Horním Slavkově.

V únoru měl poničit plot a vniknout na pozemek a následně do dřevěné kůlny. Z té měl odcizit řadu pracovního nářadí. Poté se měl vydat do dalšího objektu nacházejícího se na pozemku a namířit si to do kuchyně. Z té měl nakonec ještě odcizit například balení konzerv, zimní bundy či mikiny.

Na konci dubna měl z volně přístupného dvorku jedné společnosti odcizit dva prodlužovací kabely a při odchodu ještě poničit bezpečnostní kameru umístěnou na budově.

Na začátku května měl opět vniknout do areálu jedné z firem. Nejdříve měl odcizit několik věcí z dílny a poté se ještě pokoušel vniknout do zaparkovaného vozidla, což se mu ovšem nepodařilo. Vozidlo ovšem poničil.

Tímto svým jednáním měl způsobit celkovou škodu téměř 100 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, neboť se krádeže dopustil opakovaně.

Kradl v kanceláři autoservisu

Policisté z obvodního oddělení Chodov sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže sedmatřicetiletému muži ze Sokolovska.

Ten měl ve druhé polovině července letošního roku v pozdních nočních hodinách vniknout na pozemek jednoho autoservisu na Sokolovsku. Následně měl několika kopy poničit vstupní dveře do stavební buňky, která slouží jako kancelář. Poté měl začít buňku prohledávat. Po chvíli měl vzít kanystr s několika litry převodového oleje a ten vylít na koberec. Nakonec měl ještě odcizit plechovkou kasičku s finančními prostředky, mobilní telefon, různé kabely či dětskou stavebnici, kterou v buňce taktéž našel.

S odcizenými věcmi následně z místa utekl. Tímto svým jednáním měl majiteli způsobit škodu přibližně 20 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí sedmatřicetiletému muži, který již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře