Polovina území Karlových Varů je tvořena zelení
Městská zeleň tvoří společně s lázeňskými lesy téměř polovinu rozlohy Karlových Varů. Řadí se tak mezi nejzelenější města v České republice. Současné vedení města se snaží se zelení nejen systematicky pracovat a udržovat ji, ale pracuje také na jejím dalším rozvoji.

V současné době se realizuje projekt náplavky řeky Ohře, který nabídne obyvatelům lázeňského města příjemnou relaxační zónu a zvýší uživatelskou atraktivitu širšího centra města. Dlouhodobě se karlovarský magistrát snaží o rozvoj velkých volnočasových areálů, jako jsou Meandr Ohře a koupaliště Rolava. Systematicky je zde vytvářena relaxační zóna, která nabízí nejen dostatek zeleně v horkých letních dnech, ale také sportovní vyžití a zábavu. Vznikl také zcela nový městský park kolem kostela svatého Urbana v Rybářích, který je zatím posledním příspěvkem k parkové zeleni v Karlových Varech.

„Karlovy Vary se mi vždy líbily právě proto, jak zelené město to je. Ať vyjdu z domu kterýmkoliv směrem, tak nejpozději do deseti minut jsem v parku, v lese, nebo v nějaké příjemné zelené oblasti. A jsem moc ráda, že se i současné vedení města o zeleň tak příkladně stará,“ říká paní Kateřina, která bydlí v centru města.

Kromě podpory městské zeleně chystají karlovarští politici i další kroky, kterými se snaží zpříjemnit životní prostředí. Kromě aktivního přístupu k recyklaci je jedním z nich podpora alternativních druhů dopravy a ekologického pohonu „Město si uvědomuje, jak důležitá je pro čistotu životního prostředí, městská hromadná doprava. Ta díky svému pokrytí umožňuje obyvatelům města a turistům využívat ekologických autobusů a nezahlcovat dále centrum města osobními automobily, proto i Karlovaráci udržují nízkou cenu jízdného v městské hromadné dopravě,“ říká Ing. Martin Vinš (hnutí Karlovaráci).

Ve městě se i díky páteřní cyklostezce podél řeky Ohře rychle rozvíjí také cykloturistika. I zde by vedení města chtělo pokračovat v podpoře cyklodopravy jako alternativy k automobilové dopravě. Je však třeba myslet i na rychle rostoucí náklady na údržbu cyklostezek a hledat vyvážený přístup, který výrazně nezatíží městský rozpočet, ale zároveň nabídne maximální komfort uživatelům.

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře