Piráti mimo sněmovnu! Jak dopadnou v komunálních volbách?

Před branami do Sněmovny by se v květnu ocitli Piráti, kteří v aktuálním průzkumu společnosti SANEP obsadili sice pátou příčku, ale se ziskem pouhých 4,6 procentního bodu. Pirátská strana se ve stranických preferencích propadla až na samou hranici volitelnosti, která by jim zaručoval vstup do Sněmovny!

Volebni pruzkum volebni preference hnuti ANO Pirati zpravy cr

O nic lépe si nevedou ani v komunální politice. Agentura SANEP provedla detailní průzkum napříč krajskými městy k blížícím se komunálním volbám. Ten Pirátů taky radost neudělal.

Podle tohoto průzkumu by je v Karlových Varech sice ještě volilo 6,1 procenta voličů, ale to je jen dílčí „úspěch“. Například v Olomouci to bylo již zanedbatelných 3,9 procenta a v Liberci dokonce pouhých 2,9 procenta!

Co je důvodem této změny?

Piráti zcela nezvládají své politické představení a úplně vypadli ze své role. Z role mladých nazlobených rebelů. Piráti také jednali defenzivně, když je Babiš obvinil z plánů zdaňovat prázdnou bytovou plochu s tím, že do uvolněných prostor chtějí stěhovat migranty. Anebo když prohlásil, že se chystají uzákonit polyamorické vztahy.

Piráti také zklamali tu část veřejnosti, která si je spojuje se zelenou agendou.

Pak jsou tady ještě některá vyjádření sice jen řadových členů, která ale vyvolala docela velké reakce (třeba návrh na vysoké zdanění plochy vlastního bytu od určitého počtu metrů připadající na osobu).

V neposlední ředě to je jejich spojení se Starosty (STAN). Voliči Pirátů mohou být nespokojeni s tím, že mladá strana s neotřelými nápady se jim před očima mění v opatrnou partu, která se snaží pouze zalíbit všem kolem sebe.

Na poli komunální politiky to nevypadá o nic lépe. Zcela nevýrazné osobnosti, které většinou postrádají praktické zkušenosti mají jen pramalou šanci oslovit širší část voličů.

Piráti v Karlových Varech zvolili do čela kandidátky pro letošní komunální volby šestatřicetiletou Barboru Hradečnou. Ta utkvěla v paměti občanů nikoliv svou prací zastupitelky města, ale především svou kauzou „advokátní koncipientka“.

Barbora Hradečná, ve svém předvolebním medailonku z roku 2018 uváděla, že působila jako advokátní koncipientka. V seznamu advokátních koncipientů České advokátní komory uvedena nebyla a na dotaz novinářů Česká advokátní komora odpověděla, že nikoho tohoto jména v seznamu advokátních koncipientů neevidovala. Pirátská politička ve svém medailonku prostě lhala!

Volební preference: Komunální volby 2022 – Karlovy Vary
Volební preference, komunální volby v Karlových Varech 2022

Trend je tedy jasně klesající, stačí se podívat, kolik procent měla Bartošova strana, když byla na vrcholu, a srovnat to s aktuálními čísly.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře