Na území kraje proběhla dopravně bezpečnostní akce
V pondělí 27. ledna letošního roku proběhla na celém území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel.

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor. 

Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo přibližně 100 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie. Během dopravní akce policisté zkontrolovali téměř 1 000 vozidel, přičemž zjistili 147 přestupků, z nichž 8 oznámili příslušnému správnímu orgánu a 139 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Nejčastějším přestupkem, celkem ve 43 případech, byl nevyhovující technický stav vozidel. Dalším nejčastěji zjištěným přestupkem bylo nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti, nepoužití bezpečnostních pásů či jízda bez řidičského průkazu. Pět řidičů řídilo svá vozidla pod vlivem alkoholu. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře