Karlovarský kraj pošle finanční pomoc Turecku a Sýrii,
Karlovarský kraj pošle finanční pomoc Turecku a Sýrii, které 6. února letošního roku zasáhlo ničivé zemětřesení. Prostředky ve formě finančního daru budou směřovány na účet neziskové organizace Člověk v tísni, jež má s prací v oblastech zasažených živelními katastrofami dlouholeté zkušenosti. Rozhodlo o tom zastupitelstvo kraje na svém posledním zasedání.

​„Ačkoliv od této strašlivé události uplynul již téměř měsíc, situace v Turecku a Sýrii zůstává i nadále velmi kritická. Jsem proto rád, že jsme s kolegy ve vedení kraje našli shodu na tom, že prostřednictvím Člověka v tísni věnujeme na řešení tamní humanitární krize dva miliony korun. Věříme, že organizace Člověk v tísni, jejíž práce si nesmírně vážím, zacílí peníze všude tam, kde bude potřeba,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Zemětřesení na jihovýchodě Turecka a v severozápadní Sýrii má podle dostupných údajů na svědomí téměř 50 tisíc životů. Další tisíce lidí pak utrpěly zranění a statisíce jsou bez střechy nad hlavou a základních životních potřeb. Situaci navíc aktuálně komplikuje velmi chladné počasí. S ukončením záchranných prací se priority postupně přesunuly k opravám domů, zničené infrastruktury a k zajištění materiální pomoci, včetně nákupu potravin či hygienických potřeb. Více informací o aktivitách Člověka v tísni v zasažených oblastech najdete na internetových stránkách neziskové organizace.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře