Amfiteátr, Kulturní léto v areálu Rolava, Práce v zimě zajistí pohodové léto na Rolavě
Pohodové léto na Rolavě – Návštěvníky volnočasového areálu Rolava čekají výrazně lepší podmínky pro koupání a relaxaci. Stavebně technické úpravy zajistí už pro letošní léto mnohem čistější vodu ve velké nádrži, malá vodní plocha by se měla postupně proměnit na biotop.

„Čistá voda ke koupání je absolutní prioritou. Můžeme sebevíce rozvíjet nabídku služeb a
volnočasových aktivit na Rolavě, ale jen s dobrými podmínkami pro vodní radovánky může být areál využíván opravdu plnohodnotně. Proto jsme se pustili do dvou projektů, kterými změníme systém napouštění velké nádrže. Voda do ní už nebude přitékat primárně přes malý rybník, což byla hlavní příčina problémů s kvalitou vody. Budujeme zde takzvaný ´bypass´, tedy trubní vedení, které bude čerpat vodu přímo z řeky Rolavy, obejde malý rybník a budeme jím napouštět velkou vodní plochu. Stejnou cestou budeme vodu dopouštět i v průběhu celého léta, dokud to jen trochu stav vody v řece dovolí. Jedná se o investici za zhruba 1,3 milionu korun. U malé vodní plochy navíc opravíme takzvaný požerák, který bude plnit funkci jakési pojistky v období, kdy se začne zhoršovat kvalita vody nádrže. Vodu z malého rybníku požerák odvede zpátky do řeky tak, aby se nám přepadem nedostala do velké nádrže,“
 popisuje technické úpravy náměstek primátorky pro oblast majetku města Miroslav Vaněk (KARLOVARÁCI)

Vedle změny způsobu napouštění vody z Rolavy připravuje město další zdroj. V západní části koupaliště v blízkosti technické budovy správců areálu už byly provedeny sondy, které potvrdily dostatečnou vydatnost spodní vody. Čerpat se bude prostřednictvím čtyř vrtů. „V případě, že nebude dostatek vody v řece, nebo nebude možné dopouštět z Rolavy, budeme moci využít tento alternativní zdroj vody,“ vysvětluje Miroslav Vaněk.

Zajímavé plány má město s malou vodní plochou

„Ve spolupráci s odborníky bychom ji chtěli proměnit na biotop. Malá vodní plocha nikdy nebyla určena ke koupání, vždy měla plnit funkci jakéhosi filtru, tedy zachycovat nečistoty a nepouštět je do velké nádrže. Pokud se to podaří, vznikne atraktivní přírodní prvek s vhodnou florou a faunou, který bude nadále plnit původní funkci, ale zároveň se stane lákavým místem pro pozorování přírody,“ uvádí náměstek.

V rámci příprav na letošní letní sezónu na Rolavě provede městská společnost KV City Centrum, která areál spravuje, kompletní opravu dřevěného altánu na ostrově, který je mezi návštěvníky velmi oblíbený, zrenovuje dětské herní prvky a opraví část oplocení do podoby „anti-vandal“.

Zdroj: Radniční listy

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře