Výstava věnovaná vánočním ozdobám a historii jejich výroby
Výstava Muzea Karlovy Vary s názvem „Příběh skleněné ozdoby“ přibližuje způsob výroby skleněných foukaných vánočních ozdob a jejich historii. Návštěvníci zhlédnou výrobky manufaktury z Hlinska a společnosti z Liberce, které se výrobou vánočních ozdob zabývají.

Představeny budou také následné kolekce skleněných foukaných ozdob, které budou vystavené na vánočních stromcích. Vystavené budou kolekce – „Pocta lázeňským lesům“, „Vlastenecké perníčky“, „Severská kolekce“ inspirovaná Islandem, dále „Marcipánová kolekce“ inspirovaná marcipánem a cukrovím a také kolekce „Mašinky“, jejíž tvůrci se nechali inspirovat lokomotivami a vagóny.

Expozici doplní tradiční ozdoby z Krušnohoří, které používali naši předkové. Dále bude možné zhlédnout dokumentární film, který představí ruční výrobu ozdob.

Na vernisáži, která se uskuteční v sobotu 19. listopadu od 15 hodin v prostorech Muzea Karlovy Vary, se bude konat tvůrčí dílna a návštěvníci si mohou nazdobit skleněnou vánoční ozdobu hvězdičku. Výstavu bude možné zhlédnout do 29. ledna 2023.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto: ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře