Sokolov se rozhodl pro spolupráci s aplikací Záchranka

Město Sokolov se rozhodlo pro spolupráci s hojně využívanou aplikací Záchranka

Občané mohou skrze aplikaci dostávat varovná upozornění o vážných událostech na území města, například požár velkého rozsahu, znečištění vzduchu či pitné vody, chemická havárie a podobně.

„Stejně jako v Jihomoravském kraji, Praze, Plzni nebo v Karlových Varech jsme se v Sokolově rozhodli pro spolupráci s aplikací Záchranka. Obyvatelé našeho města, kteří si aplikaci bezplatně naistalují, skrze ni mohou dostávat varovná upozornění o vážných událostech na území města. K tomuto kroku jsme přistoupili zejména z důvodu poslední havárie Synthomer, a.s., kdy se městem šířil výrazný zápach. S tím že jsme se dohodli, že musíme zvýšit a zrychlit informovanost občanů města, nejsnazší, nejrychlejší a nejekonomičtější cestou je právě aplikace záchranka,“ uvedl starosta Mgr. Petr Kubis.

Aplikace je ke stažení zdarma, a to na operační systém Android i iOS, náklady spojené s provozem systému pro Sokolov hradí město.

„Především pro potřeby varování obyvatel v případě vzniklé mimořádné události v areálu společnosti Synthomer nově zařazujeme aplikaci Záchranka mezi způsoby, jak obyvatelům města předat včasnou a relevantní informaci. Výhodou aplikace je rychlost předání zpráv,“ uvedl ředitel HZS Karlovarského kraje Oldřich Volf.

Dále také aplikace disponuje takzvaným nouzovým tlačítkem, jehož stisknutím se odešle nouzová zpráva, která obsahuje přesnou polohu, stav baterie mobilního telefonu, osobní informace včetně zdravotního stavu nebo kontakty na osoby blízké. Současně aplikace zprostředkuje vytočení linky 155. V momentě spojení má dispečer kompletní informaci o volajícím, čímž je zjednodušen celý tísňový hovor. Celý tento proces napomáhá všem třem základním otázkám: KDE se to stalo, CO se stalo a KOMU.

Zdroj a foto: Město Sokolov

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře