Proběhla další dopravně bezpečnostní akce
V pátek, 26. května letošního roku proběhla na území Karlovarského kraje dopravně bezpečnostní akce, která zaměřena na zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči motorových vozidel. 

Do akce bylo zapojeno téměř tři desítky policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akce zkontrolovali téměř 400 vozidel, přičemž zjistili 96 přestupků, z nichž 3 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřídili uložením pokuty příkazem na místě. 

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor.

Nejčastěji zjištěným přestupkem, celkem v 37 případech, bylo nepoužití bezpečnostních pásů. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel, a to celkem ve 20 případech. Dva řidiči řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek či alkoholu.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře