Optická síť je budoucnost, již brzy jí budou protkány celé Karlovy Vary
Vedení karlovarské radnice naplánovalo rozsáhlé stavební práce, které se nyní rozběhly prakticky v celém krajském městě. Důvodem intenzivní stavební činnosti je pokládka optických kabelů různých poskytovatelů připojení k internetu a také opravy a rekonstrukce horkovodu, vodovodu a napěťových kabelů.

„Rozsáhlé výkopové práce jsou komplikací, kterou si uvědomujeme. Situace je nekomfortní nejen pro obyvatele města, ale částečně promlouvá i do aktivit a záměrů radnice. Na druhou stranu je ale třeba si uvědomit, že se jedná o situaci dočasnou, která umožní provozovatelům a správcům sítí poskytovat v budoucnu kvalitní služby a to zejména rychlé připojení k internetu. Prosíme tedy o trpělivost,“ říká náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS).

Prostřednictvím optických kabelů se jedná historicky o nejrozsáhlejší datové zasíťování města Karlovy Vary, které je do budoucna velkým přínosem pro obyvatele i firmy, neboť optické sítě jsou technologie, které nemají konkurenci v rychlosti přenosu dat, kvality přenosu a velmi nízkou ztrátovost signálu.

Optické kabely jsou ukládány do země a tudíž nejsou ovlivňovány podnebními podmínkami, údržba je nenáročná a životnost sítí dlouhá. Důležité je zmínit, že optickým kabelem neprochází proud a přenos probíhá prostřednictvím skleněných vláken v němž procházejí data v podobě světla.

Podle jeho dalších slov muselo vedení města k probíhajícím stavebním práce přihlížet například při plánování úklidu města, oprav komunikací a dalších akcí.

„V místech, kde je výkopová činnost rozsáhlejší, omezujeme blokové čištění a další úklid komunikací. Museli jsme také odsunout opravu povrchu chodníku v Nové ulici v Doubí, kde nyní provádíme obnovu veřejného osvětlení a opravu povrchu komunikace,“ doplňuje náměstek.

Pokládka optických sítí v současné době probíhá či se připravuje v obchodně správním centru, v Rybářích, Drahovicích a připravují se výkopy na sídlišti Čankovská.

„Na opravě havárie a rekonstrukci horkovodu se pracuje na Divadelním a Palackého náměstí a v Bohaticích. Pokládka napěťových kabelů je důvodem stavební činnosti ve Staré Roli, na Dolní Kamenné v Rybářích a Závodní ulici ve Dvorech. Pokládka vodovodu probíhá v ulicích Bezručova, Máchova, 5. května a Hřbitovní. Práce jsou prováděny za částečného omezení průchodu či provozu, protože to nelze provést jiným způsobem,“ dodala mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Populární
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře