Řidiči se dočkají opravy silnice mezi Starým Rybníkem a Vojtanovem

Rada kraje schválila dodavatele na modernizaci silnice mezi Starým Rybníkem a Vojtanovem

Již brzy se řidiči dočkají opravy silnice mezi Starým Rybníkem a Vojtanovem. Rada Karlovarského kraje na svém prvním červnovém zasedání odsouhlasila výsledek zadávacího řízení na realizaci modernizace úseku o délce zhruba 3 kilometry. Jako ekonomicky nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka Společnosti Starý Rybník – Vojtanov za více než 34,7 milionu korun bez DPH.

Ve lhůtě pro podání nabídek bylo prostřednictvím elektronického nástroje E-ZAK doručeno na 8 nabídek dodavatelů. O vítězi rozhodla nejnižší nabídková cena, přičemž tu předložila Společnost Starý Rybník – Vojtanov, která je tvořena sdružením společností Komunikace Sokolov a RECYS-MACH. „Jedná se o komunikaci, kterou řidiči nejčastěji využívají, pokud se chtějí co nejrychleji dostat na hraniční přechod Vojtanov. Ačkoliv se budou muset připravit na jistá omezení, protože stavba bude probíhat za úplné uzavírky, věřím, že se do budoucna zlepší komfort jejich cestování i samotná bezpečnost. Předpokládáme, že stavba by měla být hotova nejpozději ve čtvrtém kvartálu příštího roku,“ uvedl již před časem neuvolněný krajský zastupitel pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Bureš.

Předmětem stavby, která bude realizována v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, je celková modernizace dotčeného úseku silnice II/213 s částečnou výškovou a šířkovou úpravou na normovou kategorii S 6,5. Kromě toho, že komunikaci čeká kompletní pokládka nového povrchu, dojde i k úpravě odvodňovacích příkopů, silničních propustků a doplněno bude také vodorovné a svislé dopravní značení. Součástí zakázky je rovněž výstavba nové dešťové kanalizace v průjezdním úseku obce Starý Rybník. V době provádění stavebních prací bude objízdná trasa svedena po silnicích I. a III. třídy. Řidiči budou o chystané uzavírce včas informováni.

Zdroj: IPKVK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře