Koalife funkci politicke trafiky Kulhanek hejtman Karlovarskeho kraje koalice

Včera jsem si na internetu přečetl zprávu, že zástupci šesti politických stran, hnutí a sdružení nezávislých dnes v Karlových Varech podepsali smlouvu o krajské koalici.

V první řadě ne šest, ale jedenáct politických subjektů podepsalo koaliční smlouvu ( STAN, KOA, Volba pro město, TOP 09, Piráti, ODS, KDU-ČSL, Soukromníci, SNK 1, Místní, a VOK resp. přeběhlík – MUDr. JosefMärz) Pokud je to jinak, tak musely některé partaje hodit přes palubu své partnery.

Hejtmanem by se měl stát Petr Kulhánek (KOA). Tento politický matador je především znám obyvatelům Karlových Varů, kde po dobu osmi let zastával funkci primátora. Během svého primátorování se „proslavil“ především tím, že vybrakoval městskou kasu tak, že dnes si musí město půjčovat peníze i na „barvu na zábradlí“. Kde se rozkutálely všechny miliony? Hlavně za externí právníky, prohrané soudní spory, zpackané koncesní řízení Alžbětinek nebo štědré dotace KSO. Pokud tímto způsobem povede i kraj, tak nám nezůstanou ani ty pomyslné „holé zadky“.

politicka koryta koalice funkci

Jak se tato koalice rodila?

Pro někoho možná dlouho a těžko, ovšem já to tak nevidím. Když jde o korýtka a peníze, tak se to občas někde zadrhne. Výsledkem je podle tiskové zprávy hnutí Karlovaráci tzv. „Koalice funkcí“. Proč Koalice funkcí? Protože se především dlouho jednalo o tučně placených politických trafikách. Výsledkem mají být čtyři uvolnění zastupitelé… To znamená mnohamilionový zásah do krajského rozpočtu, a to Kulhánek se svou koalicí nezačal ani úřadovat.

Druhým faktorem vzniku této koalice je program Anti-Babiš. Za necelý rok nás čekají parlamentní volby, a jak všichni víte, už teď vznikly volební koalice STAN-Piráti a ODS, KDU-ČSL, TOP 09. A právě na tomto půdorysu se tvoří i krajské vlády. Jde o takový test před hlavním politickým soubojem. I v našem regionu záleželo celostátním předsedům těchto politických subjektů, aby právě v tomto složení vznikla koalice u nás. Byl tvořen velký tlak na ODS a KDU-ČSL panem Fialou a Jurečkou, aby nevznikla krajská vláda ANO právě za podpory jejich stran.

Tak se i u nás obešel jasný vítěz voleb ANO a s SPD se pro jistotu nejednalo vůbec. Přitom SPD získala větší mandát než SNK1 nebo jiné parlamentní strany. (ODS 2 mandáty, KDU-ČSL 2 mandáty)

S SPD se přeci nejedná již z principu. Oni jsou „extrémisti“ a my demokraté. To zaznívá z tzv. demobloku neustále. Do jaké míry jsou členové nové koalice demokraty si můžete přečíst zde: https://zpravykarlovarsko.cz/v-hajku-umrela-demokracie-starostu-budou-kontrolovat-pouze-jeho-priznivci/

Jsem hodně zvědavý, zda tato koalice vydrží, pokud se po parlamentních volbách nepodaří sestavit vládu bez Babiše.

Autor: Pavel Masný

,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře