Zvrat v kauze ROP Severozápad. Kušnierz: "Chtěli po mně kauzu, a velkou"

Bývalý ředitel dotačního úřadu Regionálního operačního programu ROP Severozápad a jediný svědek Petr Kušnierz u soudu v Litoměřicích opravil svou původní výpověď

“Spolupracujícím obviněným jsem se stal pod tlakem”. „Chtěli po mně kauzu, a velkou,“ uvedl Kušnierz

Zatímco doposud v pozici spolupracujícího obviněného a později obžalovaného v kauze údajných podvodů s evropskými dotacemi uváděl, že byly vytipované projekty za Ústecký kraj, které měly dotaci dostat, v poslední výpovědi uvedl, že po něm velkou kauzu chtěla policie i státní zástupce. Žádná organizovaná zločinecká skupina podle něj neexistovala.

Vypovídat před krajským soudem začal Kušnierz loni. Už tehdy uvedl, že se spolupracujícím obviněným stal pod tlakem. Teď řekl, že cítil už v přípravném řízení, jak na něj policie i státní zástupce tlačí. „Chtěli po mně kauzu, a velkou,“ uvedl.

K indiciím a důkazům se podle Kušnierze postupně vytvářela legenda

„Začal vznikat příběh rozsáhlé trestné činnosti z prostředí vysoké politiky a byznysu,“ řekl s tím, že výměnou za spolupráci s policií mu byl nabídnut byt v Praze, automobil, zaměstnání v Praze a hotovost ve výši dvou milionů korun. Jmenoval i konkrétní osoby, které mu nabídku učinily. Kdyby nevyhověl, bylo mu podle jeho slov řečeno, že se vrátí do vězení. „Musel jsem poslouchat,“ řekl.

Zdroj: ČT

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře