Dopravně bezpečnostní akce
V průběhu minulého týdne proběhly na území Karlovarského kraje dvě dopravně bezpečnostní akce, které byly zaměřeny na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů.

Do akcí, které proběhly v pondělí 6. března a v pátek 10. března letošního roku, bylo zapojeno na osm desítek policistů z pořádkové a dopravní policie, kteří během akcí zkontrolovali téměř 1600 vozidel, přičemž zjistili téměř 260 přestupků, z nichž 13 oznámili příslušnému správnímu orgánu a ostatní vyřídili uložením pokuty příkazem na místě.  

Policisté v rámci akce kontrolovali také dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů ve znění pozdějších předpisů. Dále se policejní hlídky zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách, věcech a věnovaly pozornost také prověrce přepravovaných osob a kontrole zavazadlových prostor. 

Nejčastějším přestupkem, celkem v 82 případech, byl nevyhovující technický stav vozidel. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to celkem v 67 případech. Dalším nejčastěji zjištěným přestupkem bylo nepředložení dokladu o odpovědnosti. Celkem čtyři řidiči řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek či alkoholu. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře