V Chebu otevřeli třetí část distribučního centra Tchibo

V Chebu otevřeli třetí část distribučního centra společnosti Tchibo. Díky rozšíření o dalších 30 000 metrů čtverečních se centrum rozrostlo už na více než 100 000 metrů čtverečních.

Doposud sloužilo centrum Tchibo v Chebu výhradně jako B2C centrum pro e-shop Tchibo, tedy pro rozvoz zboží přímo zákazníkům. Po rozšíření a vybavení plánovanými technologiemi převezme příští rok i část B2B logistických procesů týkajících se kamenných obchodů a prodejních koutků Tchibo.

Dostavbou třetí části haly pro Tchibo se už téměř zaplnila kapacita části průmyslového parku, který spravují společnost Panattoni a její investiční partner, společnost Accolade. Podle šéfa Panattoni Pavla Sovičky ale ještě prostor pro další rozvoj je. „Máme povolení ještě na poslední halu v této fázi průmyslového parku. Ta bude mít zhruba 100.000 metrů čtverečných. Jsme v jednání s několika uživateli a věříme tomu, že během příštího roku bychom mohli oznámit, kdo by sem do zóny přišel. Tím bude tato část zóny završena, i když spousta nájemců ještě může expandovat ve svých areálech,“ uvedl Sovička.

Panattoni také připravuje pro nové investory areál bývalých strojíren v Chebu, kde už jedna hala stojí a další se připravuje. Panattoni působí i na Karlovarsku, chystá se stavět první halu v průmyslovém parku Ostrov – North. Začíná také jednat o možném partnerství se společností Sokolovská uhelná, respektive sesterskou SUAS Group, která disponuje pozemky i brownfieldy na Sokolovsku.

Podle Milana Kratiny, generálního ředitele společnosti Accolade, se investice jen v Chebu blíží šesti miliardám korun, a to i díky rozvoji elektronického obchodu. Karlovarský kraj se tak podle něj stává střediskem tohoto odvětví, které je na vzestupu.

Zdroj a celý text: Seznam Zprávy

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře