Problémy krajského zdravotnictví se řeší pomalu a neefektivně, Krajské zdravotnictví se hejtmanovi sype pod rukama

Problémy krajského zdravotnictví – Zdravotnictví v Karlovarském kraji má mnoho problémů a hejtman je řeší pomalu a neefektivně

„Bedlivě sleduji kroky hejtmana Kulhánka v oblasti řízení krajského zdravotnictví. Bohužel mám stále silnější pocit, že se mnoho problémů zbytečně komplikuje, odkládá, neřeší, nebo se prostě postupuje tak pomalu, že to krajskou pokladnu stojí peníze a veřejnost zároveň zásadně omezuje,“ konstatuje chebská radní a krajská opoziční zastupitelka Gabriela Dostálová (ANO).

Ta na posledním krajském zastupitelstvu měla několik dotazů ke krajskému zdravotnictví. A některé, bohužel, musela pokládat již opakovaně.

„Například ten o uzavřené nemocniční lékárně v areálu chebské nemocnice. Ta je mimo provoz už od loňského září a aktivita hejtmana Kulhánka, který má zdravotnictví ve své gesci, se zcela vytratila. Původně sliboval, že se lékárna znovu otevře do února. I teď, na konci března, je ale stále uzavřená. Nemocnici tak utíkají finance z provozu a pacienti logicky nemají možnost si vyzvednout své léky přímo v areálu nemocnice,“ upřesňuje Gabriela Dostálová a pokračuje.

„Další můj dotaz mířil na nefunkční parkovací systém v areálu chebské nemocnice. Pacienti a jejich doprovod kvůli tomu nemůžou v areálu nemocnice téměř vůbec zaparkovat. Většinu míst totiž obsadili rezidenti z okolních domů, kterým byl v době, kdy je systém nefunkční, do areálu umožněn vjezd. O finančních ztrátách za parkovné se snad ani zmiňovat nemusím.“

Systém se podle vedení kraje reklamuje, a dokonce prý může dojít k přesoutěžení dodavatele parkovacího systému, což by logicky znamenalo další časový posun v realizaci celé zakázky. 

Opakovaně jsem také požadovala dodání seznamu lékařských přístrojů s jejich bezpečnostně technickými kontrolami. Chci vědět, že má KKN vše v pořádku. A že například nemůže dojít k tomu, že na vyšetřovaného pacienta spadne rentgen tak, jako se to před nějakým časem stalo v Ústí. Ani tady jsem nebyla úspěšná. Ale já to nevzdávám  a o seznam jsem požádala znovu. Nerada bych si myslela, že je snad něco v nepořádku, když od října loňského roku mi seznam nebyl dodán,“ zlobí se Dostálová, která se také zabývala zubní pohotovostí provozovanou pod KKN. Ta má totiž v našem kraji ukončit svou činnost k 31. 3. 2023, což je pro občany kraje obrovský problém. „Hejtman sice komunikuje s oblastní stomatologickou komorou, jsem ale přesvědčena, že jednání z jeho strany by mohla být výrazně efektivnější,“ doplňuje zastupitelka Dostálová.

Problémy našeho krajského zdravotnictví pak ještě Gabriela Dostálová vykreslila na nezvládnuté komunikaci s ministerstvem zdravotnictví a onkologickou společností v souvislosti s vytvořením Komplexního onkologického centra v Karlovarském kraji. „Náš kraj kvůli tomu s největší pravděpodobností přijde o 150 milionů z celkové alokované částky 350 milionů. Do chebské nemocnice totiž zamíří jen 200 milionů korun na nákup nového lineárního urychlovače a potřebné stavební úpravy. Nelze ale tvrdit, že se jedná o vybudování Komplexního onkologického centra, jak bylo vedením kraje v minulosti slibováno,“ uzavírá Gabriela Dostálová.

Zdroj: TZ

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře