Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech, zprávy karlovarsko
Spor o zámecké Lázně mezi vlastníkem, kterým je město Karlovy Vary, a současným nájemcem, kterým je soukromá společnost Zámecká kolonáda, pravděpodobně skončí u soudu

Přestože původně se obě strany chtěly dohodnout. Teď to ale vypadá, že řešení nenajdou a tím se komplikuje i možnost najít lázním nového provozovatele. Co konkrétně dohodě brání? Co je předmětem sporu?

Podle vedení města nájemce nejedná férově. Loni v létě totiž firma podala výpověď z nájmu kvůli havarijnímu stavu objektu a taky argumentovala tím, že kvůli covidu a válce na Ukrajině přišla pro Lázně důležitou ruskou klientelu a nemůže je tedy dál provozovat. Radnice ale tehdy výpověď neuznala. Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, ji navíc firma vyhrožovala žalobou a požaduje po ní zaplatit 95 000 000 Kč na ty má podle advokáta společnosti Michala Bureše firma nárok. Podle něj díky uplynutí výpovědní lhůty smlouva mezi městem a soukromou společností zanikla. Právě radnice podle jeho slov taky zrušila původně dohodnutý termín předání lázní a na opakované výzvy firmy nereagovala. Společnost teď dluží městu za pronájem zhruba 600 000 Kč, ty má zaplatit do 30 dnů a opravit musí i vzniklé škody, jinak magistrát hrozí soudním sporem.

Zdroj: ČT 1

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře