Pozor na končící platnost řidičských průkazů
Pozor na končící platnost řidičských průkazů – Letos končí platnost řidičských průkazů 868 tisícům lidí po celé České republice. Za jízdu s propadlým dokladem hrozí jeho majiteli pokuta až 2500 korun ve správním řízení. Zkontrolujte si proto platnost řidičského průkazu a zajistěte si včas jeho výměnu.

Jen v Karlových Varech a okolních obcí je dle informací magistrátu více jak 5,5 tisíce motoristů, kterým v tomto roce uplyne desetiletá doba platnosti řidičského průkazu. O výměnu lze zažádat tři měsíce před vypršením lhůty platnosti dokladu, a to na kterémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností. Nemusíte tak již žádat pouze v místě trvalého pobytu. Žádost je možné rovněž podat elektronicky, a to pohodlně ze svého domova.

Podrobné informace naleznete na webu Ministerstva dopravy ČR.

Jen v Karlových Varech a okolních obcí je dle informací magistrátu více jak 5,5 tisíce motoristů, kterým v tomto roce uplyne desetiletá doba platnosti řidičského průkazu.

K žádosti o výměnu je třeba předložit platný doklad totožnosti, není již potřeba dokladová fotografie. Ta je pořízena na pracovišti registru řidičů, případně se využije fotografie dostupná ve veřejné databázi. Zákonná lhůta pro výrobu řidičského průkazu je 20 dnů ode dne podání žádosti. V případě výměny řidičského průkazu je možné požádat i o zrychlené vyřízení. Správní poplatek pak činí 700 korun a doklad je vyroben do 5 pracovních dnů.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře