Krajská opozice se opět pokusí odvolat radního Čermáka, Bezohlednost krajské koalice a neochota radního Čermáka , Hrají s námi Piráti nějaké nekalé hry,
Ten, kdo sledoval poslední jednání zastupitelstva města Karlovy Vary a Karlovarského kraje, tak se musel u některých projednávaných bodů velmi bavit. Během diskuze týkající se Karlovarského symfonického orchestru(KSO) se úplně vytratila podstata hudebního tělesa a debata se zvrhla k lacinému napadání vedení města, a to především ze strany zastupitelů Pirátské strany.

Je smutné, že divák u monitoru počítače, který o podstatě projednávaného bodu téměř nic neví, se z celého jednání dozví , že vedení města se s panem Polívkou (bývalým ředitelem KSO) nedohodlo na odstupném. A na základě toho, že pan Polívka odstupné neobdržel, si to šel s vedením města na jednání zastupitelstva od plic vyříkat. To vše za vydatné podpory zastupitelů Josefa Janů a Jindřicha Čermáka (oba Piráti)

Já jsem nakonec z celé diskuse pochopil, že KSO potřebuje na svou činnost každou korunu. Je o to smutnější sledovat o šest dní později zasedání krajského zastupitelstva, kde paní Jana Mračková Vildumetzová (ANO) navrhla pro KSO schválit z finanční rezervy rozpočtu Karlovarského kraje mimořádnou podporu ve výši 5 milionů Kč. Asi každý by předpokládal, že ti samí zastupitelé z Pirátské strany, Josef Janů a Jindřich Čermák, tento návrh s radostí podpoří, ale to se k mému údivu bohužel nestalo.

Na městě Piráti křičí „podpořme KSO“ a na kraji, když někdo navrhne pro KSO konkrétní podporu, tak jí NEpodpoří…?!

Hrají s námi Piráti nějaké nekalé hry, kterým nerozumíme? To nemohu posoudit, ale co vím zcela jistě je fakt, že si takové zacházení hudebníci z KSO nezaslouží.

Autor: Petr Strnad

Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře