soutěž o lístky do festivalového kina. 55. ročník MFF Karlovy Vary se uskuteční v srpnu

Letošní, 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční ve dnech 20. – 28. srpna 2021.

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie COVID-19 v České republice jsme jako organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu. Jsme přesvědčeni, že posun nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši diváci a návštěvníci zvyklí.

 „K tomuto kroku jsme se rozhodli po pečlivém zvážení současné situace a také po konzultaci s odborníky. Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace, tak aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška a dodává. „Posun pětapadesátého ročníku neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu a věříme, že šestapadesátý festivalový ročník proběhne již v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022.“

Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová v březnu uvedla, že letos bude podpora od města poloviční proti minulým letům, jen čtyřmilionová. Způsobila to podle ní opatření kvůli koronaviru a propad v rozpočtu.

Podporu festivalu dnes vyjádřil i ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), podle něhož je značka karlovarského festivalu pro českou kulturu ve světě stejným symbolem jako třeba Česká filharmonie nebo Pražské jaro. Podle balíčků rozvolňování v kultuře, které ministerstvo kultury představilo v pondělí, by se od 1. srpna v případě příznivého epidemického vývoje mohly konat venkovní akce až pro 7000 lidí a akcí pořádaných uvnitř by se mohlo zúčastnit až 3000 lidí. Každý účastník ale musí být buď po očkování, mít negativní test, nebo musí mít nejvýše 90 dní od prodělané nemoci covid-19. Odborníci zvažují, že tato doba by se do budoucna mohla prodloužit.

Zdroj: KVIFF a ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře