Narkoman vyhrožoval ženě zabitím, znásilnil jí a oloupil
Vyhrožoval ženě zabitím, znásilnil jí a oloupil – Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažných zločinů znásilnění a loupeže, zločinu vydírání a přečinů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, nebezpečného vyhrožování  a porušování domovní svobody.

V polovině října letošního roku měl obviněný muž přijít do bytové jednotky v Sokolově, kterou obývala osmatřicetiletá žena, se kterou se znal. Po chvíli měl po ženě požadovat finanční hotovost, ale ta mu odmítla jakékoliv peníze vydat. Po několika minutách měl muž začít ženu ohrožovat nožem, přitom jí vyhrožovat zabitím a zároveň jí nutit, aby si vzala drogu, kterou připravil na stole. Žena to odmítala, ale nakonec ze strachu o svůj život drogu užila. Poté jí měl muž násilím odvléct do pokoje, kde jí měl začít svlékat a nutit k souloži. Žena se měla bránit a odmítat. Nakonec jí měl muž svázat ruce a opět jí ohrožovat nožem. Žena se ze strachu o své zdraví přestala bránit a muž na ní měl vykonat soulož.

O den později měl obviněný muž za ženou opět přijít. I tentokrát jí měl vyhrožovat znásilněním a zabitím. Po pár hodinách ale muž bytovou jednotku opustil, aniž by ženě cokoliv udělal.

Na přelomu října a listopadu měl muž využít situace a vstoupit do bytu ženy. Poté po ní měl požadovat finanční prostředky ve výši několika tisíc korun. Následně měl muž vzít nůž a začít s ním ženu ohrožovat. Po několika minutách měl nůž přiložit ke svému zápěstí a vyhrožovat sebepoškozením. Po chvíli měl muž svého jednání zanechat a z kabelky ženě vzít peníze, několik krabiček cigaret a sušenek. Nakonec měl ženě vyhrožovat tím, že pokud mu peníze nesežene, tak jí znásilní. Po neustálém naléhání po finančních prostředcích měl ženu položit na gauč a začít jí svlékat. Ta mu měla říct, že mu tedy finanční prostředky vydá a muž jí nechal z gauče odejít. Přitom jí ovšem stále vyhrožoval zabitím. Žena využila nepozornosti muže, vzala si mobilní telefon s tím, že celou věc oznámí na policii. Muž měl okamžitě z okna vlézt na hromosvod, slanit se a z místa utéct.

Žena následně jeho jednání na telefonní linku 158 opravdu oznámila a policisté se případem začali okamžitě zabývat. O několik hodin později byl šestatřicetiletý muž zadržen.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře