Golf Karlovarsky kraj sport relax zdravi

Historie českého golfu se začala psát v Karlových Varech. V roce 1904 tu vzniklo první golfové hřiště v České republice. O tom, že je golf v Karlových Varech a celém kraji oblíbenou sportovní disciplínou i dnes svědčí fakt, že si tu hráči mohou vybrat ze spousty golfových hřišť.

Tím nejznámějším je bezesporu Golf Resort Karlovy Vary 

Golf Resort je jedním z nejstarších areálů nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě. Rozkládá se pouhých 5 km od centra Karlových Varů směrem na Prahu. Na 18-ti jamkovém hřišti se pořádají významné evropské turnaje. Jednou do měsíce se tu konají i klubová klání. Po turnaji nebo tréninku si mohou golfisté dopřát odpočinek v relaxačním centru a využít dalších nabízených služeb.

Více informací: Golf Resort Karlovy Vary

Dalším golfovým hřištěm, které můžete v Karlových Varech navštívit je Golf & Racing Club

Golf & Racing Club najdete vedle karlovarského obchodního centra Varyáda v městské části Dvory. Areál dostihové závodiště nabízí kromě samotné dostihové dráhy také golfové hřiště s 9 odpališti a 18 jamkami uvnitř dostihového okruhu. Projekt byl jedinečně zpracován tak, že z každého odpaliště pálí golfista 2x, ale míček směřuje pokaždé na jiný green. Hřiště je ideální pro konání turnajů nižší a střední kategorie. Zahrají si tu i golfisté bez zelené karty v doprovodu osoby s handicapem nižším než 54, nebo golfového trenéra.

Více informací: Golf & Racing Club

Nedaleko Karlových Varů se nachází další golfový areál Golf Spa Resort Cihelny

18-ti jamkové golfové hřiště v Cihelnách najdete asi 15 km od Karlových Varů směrem na Plzeň. Jedná se o rozsáhlý golfový areál skotského typu. Hřiště projektovala světoznámá společnost Gary Player Design Company. Do areálu spadá mnoho tréninkových ploch včetně krytého driving range. Honey course je přístupný i veřejnosti bez zelené karty. Golfové hřiště je vhodné pro pořádání mistrovských golfových turnajů, ale stejně tak pro hráče začátečníky. Ti v Cihelnách ocení jeden z nejrozsáhlejších tréninkových areálů v Evropě.

Více informací: Golf Spa Resort Cihelny

Golf Club Kynžvart.
Toto 18-ti jamkové hřiště na západě Čech navrhoval slavný golfový designer Christoph Städler. V projektu nezapomněl ani na 150 m široký rybník mezi jamkou 18 a třemi odpališti.

Historie klubu se začala psát v letech 2004-2008, kdy byl klub oficiálně založen a započalo se se stavbou hřiště. Samotné hřiště bylo otevřeno v roce 2008.

Golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku v anglickém stylu, založeného v letech 1821-1831 kancléřem Metternichem. Resort je citlivě zasazen do historicky i přírodně výjimečného prostředí s kulisou klasicistního zámku.

Nádherné 18 jamkové hřiště s nálepkou GENIUS LOCI, je svým designem pro většinu hráčů nezapomenutelným zážitkem. Není to náhoda, že každá jamka má své jméno a svůj vlastní příběh. Překrásným vzhledem a kvalitou hracích ploch se řadí mezi TOP hřiště v České Republice.

Areál byl navržený slavným golfovým designérem Christophem Städlerem, který využil dispozic zámeckého lesoparku, okolní přírody a kombinací tradičních i moderních prvků se podařilo vytvořit rozmanité a pestré hřiště ve stylu parklandu. Hřiště svým rozložením odpališť uspokojí jak náročné golfové profesionály a amatérské hráče, tak i rekreační hráče. Kromě samotného hřiště jsou zde k dispozici veškeré cvičné plochy.

Golfové hřiště Kynžvart prošlo v letech 2013 – 2016 několika zásadními inovacemi a společně s perfektním servisem pro hráče dokáže zajistit dokonalý golfový zážitek.

Golf Club Kynžvart se nachází na okraji Slavkovského lesa, v pomyslném středu mezi ostatními pěti hřišti ( Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golf Resort Karlovy Vary, Golf Resort Cihelny, Golf Resort Františkovy Lázně a Golf Sokolov ), která leží od Kynžvartu v okruhu do 50 kilometrů. Nejblíže jsou dvě nejstarší golfová hřiště v Čechách, která pamatují ještě doby rakousko-uherské monarchie – golfové hřiště v Mariánských Lázních a Karlových Varech.

Více informací: Golf Club Kynžvart

Golf Club Luby. Devítijamkové hřiště v Lubech bylo založeno v roce 1994. 

Na přelomu roku 2002 – 2003 proběhla přestavba greenů. V červnu roku 2004 bylo hřiště přenormováno. V roce 2005 byl otevřen nový draiving range cca 50m od klubovny a v závěru sezóny téhož roku byla dodělána dlouho očekávaná závlaha. Na konci jara a začátkem léta roku 2007 byl otevřen nově založený putting green.

Nynější počet jamek by se měl v budoucnu zdvojnásobit. V Lubech tedy časem budou hráči mířit na 18 greenů. Návštěvníky tohoto obtížnějšího hřiště jistě potěší množství cvičných ploch. V blízkosti hřiště je možné navštívit 22 metrů vysokou rozhlednu.

Více informací: Golf Club Luby

Golf klub Klášter Teplá. 
Zahrát si na hřišti Golfového klubu Teplá znamená klidně a relaxačně strávený den, bez spěchu, shonu a stresu, v tichém prostředí a na čerstvém vzduchu. 

Golfový klub Teplá byl založen v roce 1995. Hřiště se rozkládá v krásném prostředí Slavkovského lesa. Golfklub má širokou členskou základnu, jednu z největších mezi devítijamkovými hřišti v ČR. I přes tento fakt je atmosféra v klubovně a na hřišti spíše domácká a přívětivá. Hřiště nebývá přeplněno a hra bývá pro hráče taková, jaké je celé okolní prostředí – velmi klidná a pohodová.

Zahrát si na zdejším příjemném 9jamkovém hřišti s parem 68 znamená klidně a relaxačně strávený den uprostřed Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, bez spěchu a shonu, v sousedství premonstrátského kláštera a  poblíž 16-ti hektarového anglického parku. Hra na přívětivých jamkách bez výraznějších modelací je ideálním útočištěm pro všechny, kteří nechtějí řešit občasný stres na větších hřištích. Hřiště se nachází v těsné blízkosti lázeňského města Mariánské Lázně.

Více informací: Golf klub Klášter Teplá

Bezesporu jedním z nejkrásnějších hřišť České republiky je Golf Resort Františkovy Lázně

Hned za německou hranicí vás v Hazlově u Františkových Lázní čeká sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště. Bylo otevřeno v roce 2002 v půvabné krajině chráněné přírodní oblasti povodí Ohře. 18 drah mezinárodního standardu bylo v přírodním stavu harmonicky začleněno do krajiny.
Jen několik minut jízdy autem od hraničních přechodů Selb – Aš, Schönberg – Vojtanov a Schirnding – Pomezí je vám k dispozici zcela nové zařízení společnosti Golf Resort Franzensbad k.s. s mnoha nabídkami pro perfektní golfový zážitek. Klubový management a všechen personál se postará o to, abyste se v jednom z nejkrásnějších koutů českého lázeňského trojúhelníku cítili vítanými návštěvníky.

Více informací Golf Resort Františkovy Lázně

Golf Club Sokolov. I hornické město má svůj golfový areál

V místě, kde se nyní nachází golfové hřiště Sokolov, byla na počátku 20. století vesnice Horní Rychnov, která začala mizet v roce 1939, kdy byl otevřen důl Silvestr a vytěženo první uhlí. Těžební činnost na Silvestru byla ukončena v roce 1981. Výstavbu golfového hřiště zrealizovala na svých pozemcích společnost Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. jako příkladný projekt navazující na sanační a rekultivační úpravy pozemků po těžbě hnědého uhlí. Podobu hřiště navrhla v roce 2002 – 2003 firma Städler Golf Courses německého architekta Christopha Städlera. Na hřišti proběhly v roce 2003 přípravné terénní práce a v roce 2004 zemní práce. Na jaře 2005 byla otevřena golfová akademie, jejíž součástí jsou krytá cvičná odpaliště, cvičné putting greeny a chipping green. Od léta 2005 bylo postupně uváděno do provozu zázemí hřiště, k němuž patří recepce, restaurace, bar, VIP salonek, letní terasa, prostory pro klubový život, pro-shop, kanceláře, šatny a parkoviště. Na hřišti se hraje od podzimu 2005, ale slavnostní zahájení proběhlo 28. září 2006. Golfové hřiště v Sokolově se zařadilo svými parametry, designem i kvalitou mezi golfové klenoty mistrovských hřišť v České republice a mezi návštěvníky resortu je velmi oblíbeným hřištěm, kam se velice rádi vracejí. Rozloha hřiště s osmnácti jamkami je přibližně 200 ha. Ke každé jamce přísluší 4 odpaliště.

Více informací Golf Club Sokolov

Royal Golf Clubu Mariánské Lázně

První míček na tomto hřišti, tehdy 9-ti jamkovém, odpálil anglický král Edward VII. Přívlastek „ROYAL“ však získal klub až v roce 2003. Byl mu udělen královnou Alžbětou II.

Areál s 18 jamkami a několika vnitřními i vnějšími cvičnými plochami je velmi oblíbený mezi českými i zahraničními hráči. Odehrálo se tu také několik golfových mistrovství. Na veřejném tréninkovém hřišti si zahrají i golfisté bez zelené karty. Golf Club Mariánské Lázně několikrát prokázal své kvality při golfových akcích mimořádného významu. Je nám ctí, že se proto mohl stát opakovaně místem konání profesionálních turnajů evropské tour.

Více informací Royal Golf Club Mariánské Lázně

Jak sami můžete vidět, Karlovarský kraj je sportu a především golfu místem doslova zaslíbeným. Přijeďte se určitě podívat.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře