Zledovatělé silnice komplikovaly dopravu. Došlo k téměř 30 dopravním nehodám
Zledovatělé silnice komplikovaly dopravu – Od pondělí 19. prosince letošního roku od půlnoci, do dnešních ranních hodin, zaznamenali policisté na území Karlovarského kraje zvýšený počet dopravních nehod v souvislosti se zhoršenými povětrnostními podmínkami a vlivem zledovatělých pozemních komunikací. Při dopravních nehodách, kterých bylo téměř 30, se naštěstí nikdo vážně nezranil.

Během pondělí začalo na většině území Karlovarského kraje pršet, a to i přes to, že se venku pohybovaly teploty pod bodem mrazu. O tom se přesvědčil dvacetiletý mladík, jedoucí s dodávkou značky Peugeot z obce Čirá směrem do Kraslic na Sokolovsku. Zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla, v levotočivé zatáčce dostal smyk, který se mu nepodařilo vyrovnat. Následně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při nehodě utrpěl lehká zranění. 

K několika dopravním nehodám vlivem náledí došlo také na Chebsku. Kolem šestnácté hodiny odpolední nedaleko Kynšperka nad Ohří havaroval autobus značky Mercedes. Šestašedesátiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost na namrzlé vozovce, přejel do protisměru, kde následně havaroval. I v tomto případě řidič utrpěl zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. 

Zhoršená dopravní situace vlivem silného náledí byla také na Karlovarsku. K dopravní nehodě došlo například u Šemnice. Řidič traktoru zřejmě nepřizpůsobil rychlost a s traktorem se převrátil na bok. I v tomto případě se jednalo u úsek, kde byla silnice pokrytá vrstvou ledu. Mrazivé počasí způsobilo problémy také řidičům nákladních vozidel. 

Nepříznivé počasí spojené s námrazou trápilo řidiče i ve večerních hodinách. Devatenáctiletá řidička vozidla značky Škoda na čerpací stanici zřejmě taktéž nepřizpůsobila rychlost, dostala smyk a vozidlem narazila do reklamní tabule. 

K další dopravní nehodě došlo u jedné z automyček v Karlových Varech. Na zledovatělém povrchu parkoviště uvedl osmadvacetiletý řidič vozidlo značky Citroën do smyku a následně narazil do zaparkovaného vozidla značky Škoda. Po dopravní nehodě policisté lustrací zjistili, že osmadvacetiletý řidič má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny až do měsíce srpna roku 2023. To ale nebylo vše, u muže následně vyšel pozitivně také test na omamné a psychotropní látky, konkrétně na látku THC.

Většinu případů, kdy na namrzlých pozemních komunikacích uvízli nákladní či osobní vozidla, se podařilo policistům ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Karlovarského kraje vyřídit, a řidiči tak mohli po několika minutách pokračovat v jízdě. 

Ve většině případech se jednalo o nepřizpůsobení rychlosti na namrzlé vozovce. U řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyšla s negativním výsledkem. Celková škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na několik set tisíc

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře