Starosta Chebu Antonín Jalovec si v této době, kdy už v nemocnicích ležely tisícovky lidí dovolil uspořádat velkolepé vánoční trhy.
Pamatujete si na loňský prosinec, kdy se začala pandemická situace spojená se šířením koronaviru opět vymykat kontrole? Já ano. V republice byl nouzový stav a také se striktně dodržoval. Žádné trhy, žádné pití na veřejnosti, zákaz srocování, prostě nic. Ovšem s jedinou výjimkou a tou byl Cheb.

Nezodpovědný starosta Chebu Antonín Jalovec si v této době, kdy už v nemocnicích leželo tisíce lidí dovolil uspořádat velkolepé vánoční trhy. Fotografie z vánočních trhů v Chebu si můžete prohlédnout i zde: na oficiální stránce vánočních trhů města Chebu. a jejich program opravdu pestrý .

Dnes si ten samý starosta stěžuje na vládu a ministra zdravotnictví Blatného (ANO), že nezvládá pandemii. „Připadá mi, že cílem vlády je držet problémy pod pokličkou a za žádnou cenu nepřipustit vlastní chybu a selhání. Tím by bylo i přijetí nabídky pomoci ze strany SRN,“ domnívá se starosta Chebu

vanocni trhy cheb

Starosta Jalovec by měl odstoupit ze všech politických funkcí. Proč? Protože jedním z důvodů současné situace v našem regionu jsou právě i vánoční trhy, které si starosta uspořádal, a využíval je ke své politické propagaci.

Jaká v té době platila doporučení, které starosta Jalovec zcela ignoroval?

  • Vánoce jsou spojeny nejen se štědrovečerní večeří, ale i s velkým množstvím společenských a kulturních akcí během celého prosince.
  • V současné době je omezen režim konání trhů, a to se dotkne i trhů vánočních. V některých městech je ale již nyní známo, že se vánoční trhy v obvyklé podobě konat nebudou.
  • Konání rozsvěcení vánočních stromků je nejčastěji akcí organizovanou obcí. Bližší informace se dozvíte z webových stránek obce, místního rozhlasu apod.
  • Bude-li umožněno konání mší, dodržujte při nich základní hygienické zásady (zásada 3R – roušky, ruce, rozestupy).
vanocni trhy cheb epidemie

Autor: Karel Mráz, foto: Město Cheb

, , ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře