Sčítání lidu 2021 na Karlovarsku

Sčítání lidu: Český statistický úřad dosud obdržel celkem 3,4 milionu elektronických sčítacích formulářů. Přímo za Karlovarský kraj téměř 90 tisíc. Online se tedy sečetlo už přibližně 180 tisíc Karlovarských. Nejaktivnější obcí jsou Těšovice v okrese Sokolov.

Během čtyř týdnů se v Česku elektronicky sečetlo už zhruba 6,8 milionu osob. Od minulé soboty má navíc každý možnost si vybrat, jestli se sečte online, nebo prostřednictvím papírového formuláře. Listinné formuláře roznášejí sčítací komisaři a vyzvednout si je lze i na kontaktních místech sčítání, které jsou na 26 vybraných pobočkách České pošty v Plzeňském kraji a na Krajské správě ČSÚ v Karlových Varech.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec vyplývá, jaké je zapojení jednotlivých obcí do online sčítání. „Na předních místech se pohybují malé obce. Mezi nimi jsou nejaktivnější Těšovice, Pomezí nad Ohří a Andělská Hora. U obcí, ve kterých bylo identifikováno více než 500 bytů, jsou na prvních pozicích Hroznětín, Lomnice a Březová u Sokolova. V kategorii, kterou představují obce s více než 3 000 byty, v online sčítání vynikají Ostrov, Sokolov a Cheb,“ upřesňuje 1. místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

Na opačné straně žebříčku je Boží Dar, Čichalov a Rovná. Obce se zaměřením na turistický ruch, s významným podílem krátkodobě pronajímaných bytů či chatové oblasti mohou vykazovat nižší hodnoty odeslaných formulářů na 100 bytů, a to kvůli vyššímu počtu neobydlených bytů. Nemusí to však znamenat slabší zájem o online sčítání u obyvatel, kteří v těchto obcích žijí.

Sčítání končí 11. května. Do tohoto data je nezbytné odeslat elektronický nebo listinný formulář.

Zdroj: Český statistický úřad

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře