Kraj je blízko ke vzniku Komplexního onkologického centra

Karlovarský kraj omezil provoz nemocnice v Chebu, starosta okresního města překvapivě mlčí

Plamenné projevy, tvrdá kritika a nářky za obyvatele Chebska. To přesně před rokem předváděl starosta Chebu Antonín Jalovec poté, co tehdejší vedení Karlovarské krajské nemocnice uvažovalo o omezení provozu chebské nemocnice v letním období, které se nakonec podařilo vyřešit a oddělení interny se vůbec nezavíralo.

„Byli jsme doslova pranýřováni za to, že přehlížíme potřeby obyvatel Chebska, že jsme bezohlední a že z Karlových Varů nedohlédneme na druhý konec kraje. Byl nám vyčítán nezájem o chebskou nemocnici a mnoho dalšího,“ vysvětluje chebská a krajská zastupitelka Gabriela Dostálová.

Jenže rok se s rokem sešel, starosta Jalovec zasedl do krajského zastupitelstva a upsal se nové krajské vládnoucí koalici. Proti tomu se nedá nic namítat a tento postup je v politice i demokracii naprosto běžný. Běžný ale není obrat v chování starosty Jalovce.

„Jak jinak si vysvětlit jeho letošní mlčení. V chebské nemocnici již nastalo letní omezení provozu a to v obrovském rozsahu, zavřena je JIP interna, interna má snížený počet lůžek z 50 na 15, je zavřena celá chirurgie, dětské oddělení, gynekologie tedy i porodnice, minulý týden vůbec nefungovala interní ambulance. Ale Antonín Jalovec mlčí. A možná nejen mlčí, ale tiše s rozhodnutím vedení kraje a Karlovarské krajské nemocnice souhlasí,“ říká poslankyně a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová. 

Jak je možné, že nikdo nekřičí a nesnaží se především situaci řešit. Ve vedení kraje ale nesedí jen starosta Chebu, jsou tam i další starostové z našeho regionu, ale oni také mlčí. 

„Jak je možné, že před rokem nemohli letní omezení provozu chebské nemocnice přenést přes své starostovské srdce a svým voličům tvrdili, že bojují za jejich zájmy a letos, když mají další skvěle placené funkce, je už obyvatelé Chebu a dalších měst nezajímají a omezení provozu nemocničního zařízení přecházejí mlčením, případně s ním souhlasí,“ dodává Gabriela Dostálová s tím, že je to velmi smutné a především špatné pro obyvatele Chebska.

„Obyvatelé tohoto okresu musí mít zajištěnu zdravotní péči ve své blízkosti, nemluvě o tom, že kapacity nemocnice v Karlových Varech a Sokolově jsou naplněné a i tam zdravotníci mají nárok čerpat dovolenou. Bohužel za současného stavu si nejenom někteří zdravotníci v Karlových Varech a Sokolově  dovolenou nevezmou, ale budou ještě muset sloužit přesčasy, aby veškerý nápor zvládli,” dodává Jana Mračková Vildumetzová.

Zdroj: Tisková zpráva hnutí ANO Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře