Aktuální informace z videokonference starostů s hejtmanem, Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek k jednání o převozech pacientů s COVID-19 z našeho regionu do SRN

Pan Kulhánek odmítl jednat s hnutím ANO o sestavení nové krajské koalice a rád by sestavil jinou, a to právě bez ANO.

Na tom by nebylo nic tak divného, protože nemáme většinový volební systém. Tudíž nevládne vítěz voleb, ale ten, kdo sestaví vládnoucí většinu. U nás v kraji to je minimálně 23 zastupitelů.

Zvláštní jsou spíše důvody, které pana Kulhánka k tomuto kroku vedou. Údajně jisté morální a politické zábrany. Ty ale pan Kulhánek neměl, když sestavoval koalici v Karlových Varech.

Všichni máme ještě v živé paměti, jak tato koalice fungovala, ale tehdy panu Kulhánkovi nic nebránilo v tom, aby jako primator takovou koalici vedl.

Již v polovině roku 2015 si zaměstnanci písemně stěžovali na dosazené vedení KV Areny pod primátorem Kulhánkem, ale bezvýsledně. Šlo o tehdejší koaliční partnery zvolené za ANO 2011, kteří nakonec v hnutí skončili, protože se nedostali na volitelná místa kandidátky do krajského zastupitelstva. Zasáhnout musela až Policie ČR a po třech letech, byla vznesena obvinění a následně obžaloby. Bohužel řada kvalitních zaměstnanců byla v průběhu odejita, někteří z důvodu praktik 90-tých let odešli sami. Z bývalých straníků ANO se stali nestraníci, a některým zbylo pouze trestní  stíhání.

Připomeneme si, kdy  začala mediálně akcelerovat kauza Čapí hnízdo? Je to březen 2016. Škoda, že v té době nebyl tehdejší primátor takový ANObijec jako nyní. Městu by tím velmi prospěl.

https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/o-zakazky-mesta-i-jeho-spolecnosti-se-zajima-hospodarska-kriminalka-20180707.html

https://vary.rozhlas.cz/tri-lidi-a-dve-firmy-navrhla-obzalovat-policie-kvuli-zakazkam-na-opravy-v-kv-8262993

Autor: Jiří Fischer

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

0 0 hodnocení
Hodnocení článku
, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře