Lanovka na Dianu oslaví 110 let provozu
Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) připravuje další narozeninový den. Po nedávných oslavách 115 let provozu lanovky na Imperiál bude začátkem srpna slavit významné jubileum i lanovka na karlovarskou rozhlednu Diana.

„Tato lanová dráha je zhruba o pět let mladší než zmiňovaná lanovka z Divadelního náměstí k hotelu Imperiál. Obě lanovky ale neodmyslitelně patří ke Karlovým Varům a tu vedoucí na Dianu každoročně využívají tisíce cestujících z řad lázeňských hostů, turistů i obyvatel města. Zkrátka všichni ti, kdo míří na nejznámější a nejnavštěvovanější karlovarskou rozhlednu,“ říká předseda představenstva DPKV Jiří Vaněček.

Lanovka na Dianu prošla na začátku letošního roku částečnou rekonstrukcí, která bude pokračovat i v následujících letech. Letošní část rekonstrukce se týkala opravy kolejových svršků a odvodnění, cestujícím tedy nyní nabízí pohodlnější a klidnější svezení.

Oslavy uvedení do provozu této lanové dráhy jsou v Karlových Varech naplánovány na sobotu 6. srpna.

Připraven je i mimo jiné doprovodný program, jako např. kvíz pro děti, kdy za každé vyplnění mají děti do 15 let zdarma vstup do Motýlího domu, dále je pak připraveno malování na obličej nebo dočasné tetování, foto stěna, živá hudba, rozdávat se budou upomínkové předměty. Každý cestující obdrží ke své jízdence druhou jízdenku, která je pamětní, a zároveň slouží jako bezplatná jízdenka na lanovku Imperial. K dispozici bude dále dětské hřiště, mini-zoo a chybět nebude ani bezplatný vstup na rozhlednu nebo možnost zakoupit si občerstvení v místní restauraci.

„Od deseti do patnácti hodin bude otevřena strojovna lanovky a návštěvníci se mohou těšit na komentovanou exkurzi, během které zjistí, jak celé zařízení funguje a co vše se musí udělat, než se vagony dostanou ze spodní stanice do té horní a naopak,“ zve na oslavy výročí lanové dráhy Diana místopředseda představenstva a ředitel DPKV Lukáš Siřínek s tím, že vedle zmíněné exkurze a možnosti navštívit strojovnu lanovky, bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

„Dalším lákadlem k sobotnímu výletu na Dianu bude možnost svést se městským autovláčkem zdarma. Ten totiž bude po celý den přepravovat obyvatele i turisty z centra města na Divadelní náměstí“, uvádí Tomáš Trtek, náměstek primátorky města. Z něj pak stačí přejít říčku Teplou a dojít několik desítek metrů k dolní stanici lanovky. „Držitelé Karlovarské karty na MHD mohou využít slevu 50 % na jízdné na lanové dráze Diana, která platí po celý rok,“ dodává náměstek.

„Zároveň si ale dovolujeme upozornit všechny návštěvníky, že lanovka má svoji přepravní kapacitu, kterou nemůžeme překračovat. Proto prosíme o trpělivost a slibujeme, že uděláme maximum pro hladký průběh celého dne a co nejrychlejšího odbavení. Současně při čekání na lanovku budeme rozdávat produkty od společnosti Mattoni 1873, abychom toto čekání všem zpříjemnili,“ uzavírá Lukáš Siřínek.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře