Kraj je blízko ke vzniku Komplexního onkologického centra
O kritické situaci v chebské a karlovarské situaci ví snad celá republika. Primář chebské interny Adamec popsal v dopise, který před několika týdny zveřejnil poslanec Petr Třešňák (Piráti), že musí selektovat pacienty, kteří dostanou šanci na uzdravení.

Právě Petr Třešňák se zasloužil o to, aby se o situaci vědělo. A také, aby se vědělo, že „to zařídil on”. Patří však mezi ty, kteří s kritickou situací něco mohli udělat už dávno. Krajská nemocnice v Karlových Varech a v Chebu se dlouhodobě potýká s nedostatkem finančních prostředků a personálu. Je to téma, které se řeší již více jak dvě volební období.

Vládo, pane premiére, okamžitě nám dovolte transport COVID pacientů do sousedního Bavorska, ozývá se již několik týdnů od zástupců kraje. Nemocnice už personálně a kapacitně nestíhají. Kvůli tíživé situaci již dorazil také ministr zdravotnictví Blatný.

Titulky z iDNES: Jednejte dál s Německem o převozu pacientů, vyzval vládu Karlovarský kraj

Těžko lze ze současné situace obviňovat hejtmana Kulhánka (STAN), který do loňského podzimu působil jako zastupitel na Magistrátu v Karlových Varech. Kolem sebe má ale několik politických matadorů, kteří jsou do celé problematiky zasvěcení mnohem více a přímo se účastnili volného pádu krajských nemocnic do finanční a personální propasti. Jedním z nich je i současný pirátský poslanec Třešňák, který je místopředsedou zdravotnického výboru ve sněmovně (!!!) a především byl v minulém volebním období součástí zdravotního výboru (!!!) a krajským zastupitelem v koalici, která měla jako jeden z hlavních volebních cílů stabilizaci zdravotnictví v regionu (!!!). A tento politik nyní žádá pomoc od vlády prostřednictvím médií. Kdyby ale spolu s ostatními v koalici odvedl pořádně svoji práci, neměli bychom nyní v kraji tak velké problémy s léčbou COVID pozitivních pacientů.

Poslenec Tresnak Pirati Karlovarsky kraj

Pokud si to shrneme: poslanec, místopředseda zdravotního výboru poslanecké sněmovny, nedávný krajský zastupitel a člen krajského zdravotního výboru, který měl skoro čtyři roky možnost nápravy ve svých rukou, si stěžuje na tristní situaci v krajských nemocnicích a apeluje na vládu, aby konala.

Ale nebyl sám. Na neschopnost vlády nyní velmi hlasitě upozorňují také třeba lidé z ODS. Jenže to byl právě Jan Bureš z ODS, který zastával minulé volební období v Karlovarském kraji post náměstka pro zdravotnictví. A jaký je jeho postoj? Na svém “politickém” profilu na Facebooku se vyjádřil, že je rád za ovoce pro zdravotníky. Nyní na kraji vede “dopravu”, snad nebudou silnice po 4 letech v jeho gesci vypadat stejně jako nemocnice…

Jan Bures ODS Karlovarsky kraj

Autor: Pavel Procházka

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře