Nenechte se podvést a okrást. Preventivní projekt zaměřený na seniory
Preventivní projekt s názvem „Nenechte se podvést a okrást“ je realizován oddělením tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje od začátku září loňského roku 2020 a byl financován z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality na rok 2020. Cílem tohoto projektu je varovat seniory před nástrahami podvodníků a připravit je na možná rizika s tím spojená (viz článek zde).

Preventivní projekt byl rozdělen do dvou částí, přičemž první část byla zaměřena na neaktivní seniory, a to především prostřednictvím rozhlasového vysílání, kde byly po dobu 3 měsíců vysílány 3 audiospoty upozorňující na danou problematiku. Druhá část pak byla namířena na aktivní seniory, kteří navštěvují různé seniorské spolky.

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v souvislosti s výskytem COVID-19 se stihlo před začátkem platných protiepidemických opatření uspořádat pouze jednu preventivní besedu pro aktivní seniory, a to na Sokolovsku v obci Dasnice. Zde byl představen preventivní projekt pro desítku aktivním seniorům, kteří si vyslechli informace o nejnovějších trendech podvodů páchaných na osobách staršího věku. Na závěr besedy dostali všichni zúčastnění tzv. pohotovostní balíček. Ten obsahoval obrázkový stolní kalendář na rok 2021 s preventivními radami a brožurku upozorňující na podvody, které se staly v Karlovarském kraji, propojenou křížovkami a policejním kvízem pro zpříjemnění čtení.

Zdroj a foto: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře