Přijďte s Kanceláří architektury města Karlovy Vary (KAM KV) diskutovat o nové podobě území podél řeky Ohře, tedy okolí Dolního nádraží

Přijďte s Kanceláří architektury města Karlovy Vary (KAM KV) diskutovat o nové podobě území podél řeky Ohře, tedy okolí Dolního nádraží

Klíčovým prvkem tohoto místa bude terminál hromadné dopravy, jeho pozice a provedení. V únoru KAM KV připravil pro veřejnost dvě akce, kde se bude moci blíže seznámit s novou podobou této lokality, diskutovat o ní, ale také se seznámit s historií a potenciálem nádraží ve městě. O tom, jak dopravní uzly fungují v jiných městech, budou mluvit pozvaní odborníci v kině Drahomíra.

Jakou roli plní nádraží ve městě v průběhu historie? Jaká je role nádraží v současném městě, jakou má roli pro jeho urbanistický rozvoj? A jaký význam má dopravní uzel pro ekonomický rozvoj místa?

Nejen těmto otázkám se budou věnovat pozvaní odborníci v diskuzi nazvané Příští zastávka: VARY°, která proběhne v kině Drahomíra ve čtvrtek 16. února od 18 hodin. „V rámci přípravy studie tzv. širšího centra se zabýváme i podobou nového autobusového nádraží, o kterém se zde často mluví jako o integrovaném dopravním terminálu. Než představíme samotnou studii, rádi bychom vedli diskuzi na téma nádraží a jeho role ve městě. Rádi bychom touto akcí vysvětlili, že nádraží může být kvalitním veřejným prostorem a důstojnou vstupní branou do lázeňského města,“ dodává Karel Adamec, ředitel Kanceláře architektury města. Proto do diskuze pozval architekty Borise Redčenkova, Jiřího Klokočku, Jana Sapáka a dopravního inženýra Pavla Roháče.

O týden později se KAM KV s veřejností potká v kině Drahomíra znovu, tentokrát kvůli projednání samotné studie. Tu představí její zpracovatelé, tedy Jiran a partner architekti, 4ct, Ing. Jiří Oboznenko a také Kancelář architektury města. „Představení budoucí podoby okolí Dolního nádraží proběhne 23. února od 18 hodin v kině Drahomíra. Zveme obyvatele Karlových Varů, aby se přišli s návrhem seznámit a mohli se do plánování města zapojit svými komentáři,“ uvádí Jana Boukalová z KAM KV s informací, že na obě plánované akce je vstup zdarma a není nutné se registrovat dopředu.

Panelová diskuze PŘÍŠTÍ ZASTÁVKA: VARY°

čtvrtek 16. 2. 2023 od 18:00, Kino Drahomíra

Jakou roli plní nádraží ve městě v průběhu historie? Jaká je role nádraží v současném městě, jakou má roli pro jeho urbanistický rozvoj? Jaký význam má dopravní uzel pro ekonomický rozvoj místa? Nejen na tyto otázky odpoví doc. Ing. arch. Boris Redčenkov, doc. Ing. arch. Akad. arch. Jiří Klokočka, akad. arch. Jan Sapák a Ing. Pavel Roháč.

Veřejné projednání studie tzv. ŠIRŠÍHO CENTRA

čtvrtek 23. 2. 2023 od 18:00, Kino Drahomíra

Přijďte s diskutovat o nové podobě území podél řeky Ohře. Klíčovým prvkem v území je terminál hromadné dopravy, jeho pozice a provedení. Územní studii Vám představí její autoři – Jiran a partner architekti, 4ct, Ing. Jiří Oboznenko a KAM KV°.

Vstup na obě akce zdarma. Více informací najdete na webu www.kamkv.cz

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře