Chvála medu: Medosladké slavnosti se vrací na Horní hrad

Chvála medu – ​Medosladké slavnosti, na něž jsou zváni nejen včelaři, ale také všichni, kteří mají rádi med, se opět vrací na Horní hrad.

Připraveny budou medové trhy, bohatý program pro malé i velké návštěvníky, ochutnávky medu a medoviny, přednášky o biovčelařství, apiterapie, představení včelařských spolků, soutěže pro děti a hudební vystoupení skupiny Poslední vagón.

Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout včely pěkně zblízka, a to pomocí mikroskopů a porovnat například špičatost jehly a včelího žihadla. Mlsné jazýčky si přijdou na své, neboť k ochutnání budou přichystány různé druhy medu. Dospělí pak jistě ocení porovnání vůní a příchutí medovin a medové pivo. Chybět nebudou ani ukázky řemesel, jež jsou se včelařstvím spojena, jako například svíčkařství, jež si budou moci návštěvníci vyzkoušet.

A pokud na Horní hrad dorazí také včelaři, budou si moci během celého dne zakoupit včelařské potřeby přímo na hradním nádvoří a v případě zájmu obdrží také cenné rady a tipy pro chov včel.

Akce „Chvála medu“ se uskuteční v sobotu 6. srpna od 10 do 17 hodin na Horním hradě – Hauenštejně.
Chvala medu zpravy karlovarsko Horni hrad

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje, foto: Horní hrad

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře