Cheb patří s počtem nakažených osob k předním městům v republice. Stav se blíží ke kritickému bodu, možná i ke kolapsu

Včera se poprvé v letošním roce sešli prostřednictvím videokonference zástupci pracovní skupiny krizového štábu, aby společně informovali o aktuální situaci a postupu opatření spojených s pandemií covid-19.

V úvodu jednání zdůraznil starosta Antonín Jalovec vážnost situace, kdy Cheb patří s počtem nakažených osob k předním městům v republice.

Vážnost situace potvrdil i ředitel Nemocnice v Chebu pan Krušina, kdy se stav blíží ke kritickému bodu, možná i ke kolapsu. Znovu apeloval na pomoc dobrovolníků, převážně z řad studentů zdravotních škol. Výpomoc nemocnici začnou od středy 6. ledna poskytovat i hasiči ze Sokolova. Vzhledem k narůstání počtu pacientů, kteří potřebují akutní lůžkovou péči, je nutno zajistit posílení personálu.

Podle slov starosty města dochází ke zhoršené personální situaci i na odborech městského úřadu a může se stát, že některé dílčí agendy nebudou moci být vzhledem k absenci úředníků vykonávány.

Rovněž zástupce Policie ČR informoval o sníženém stavu policistů. Je však snaha běžnou agendu zajistit v rámci možností. Spolupráce s městskou policií je nastavena tak, aby i v případě kontrol v areálu nemocnice, především odběrových míst, byla k dispozici jedna či druhá složka policie.

Od včerejšího dne je aktivní chebské školské zařízení (5. ZŠ Cheb), které zabezpečuje hlídání dětí členů IZS. A také pro osoby bez přístřeší má Cheb vyhrazený objekt.

Všechny složky IZS jsou v pravidelném kontaktu a další setkání krizového štábu ORP Cheb bylo sjednáno na pátek 8. ledna od 9 hodin.

Zdroj: Město Cheb, Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře