Kriminalita v Karlovarském kraji v roce 2023, Loupež, Zloděj, krádeže, Vražda, Kriminalita v Karlovarském kraji, drogy, pervitin, distributor drog,kradl, onanoval na veřejnosti, vězení, zločin, loupež, zloděj, větení, krimi zprávy
Způsobil škodu bezmála 12 milionů korun – Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání pětapadesátiletého muže z Chebska, kterého obvinili ze spáchání zločinů podvodu, zpronevěry a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Obviněný muž měl nejdříve v říjnu roku 2013, poté co byl policisty zadržen jeho známý třiačtyřicetiletý muž, který měl u svého otce uschované finanční prostředky, vylákat právě z otce zadrženého tyto peníze. Měl mu sdělit, že by se mohlo jednat o peníze pocházející z trestné činnosti a policisté by je mohli zabavit. Muž tomu měl uvěřit a obviněnému finanční prostředky v hotovosti předat k uschování. V roce 2021 byl tehdy zadržený třiačtyřicetiletý muž propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, ovšem peníze, které předal jeho otec obviněnému muži, mu do současné doby nebyly vráceny a byla mu způsobena škoda přes 2 miliony korun.

V roce 2015 se měl obviněný muž jako jednatel společnosti domluvit s mužem jednajícím za jinou společnost na koupi stavebního traktobagru. Domluvená kupní cena měla být uhrazena vzájemným zápočtem pohledávek. Následně měl obviněný muž vystavit a podepsat pokladní výdajové doklady společnosti, kterou zastupoval, o vydání finanční prostředků společnosti prodávající stavební traktobagr. Ty měl poté obviněný muž předložit k podpisu zástupci společnosti prodávající stavební stroj, ovšem ten finanční prostředky nepřevzal, traktobagr fakticky neprodal a užíval jej až do roku 2016, kdy došlo ke zničení stavebního traktobagru. Obviněný muž si tak měl přisvojit peníze, které mu byly svěřeny a které byly určeny na nákup stavebního traktobagru.

Následně měl obviněný muž jako společník dvou společností sjednat prodej rozestavěného obytného domu či několika pozemků ve Františkových Lázních. Na kupujícího byl převeden rozestavěný obytný dům, přičemž část domluvené kupní ceny byla uhrazena zápočtem vzájemných pohledávek. Zbylá část peněz, což bylo přes 8 milionů korun, nebyla do současné doby uhrazena. Obviněný muž tedy porušil uloženou povinnost spravovat cizí majetek a společnosti, kterou zastupoval, způsobil značkou škodu.

V letech 2018 až 2020 měl jako společník a jednatel stále stejné společnosti nechat naúčtovat a uhradit v hotovosti stavební materiál a práce, které byly prováděny na rodinném domě, který byl v jeho vlastnictví. Mělo se jednat o přibližně 800 tisíc korun. Obviněný muž si tedy přisvojil finanční prostředky a společnosti opět způsobil větší škodu.

Tímto svým jednáním měl způsobit celkovou škodu přibližně 12 milionů korun. V případě prokázání viny hrozí pětapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře