Zítra se uskuteční 3. zasedání Zastupitelstva Karlovarského kraje

Karlovarský kraj je poslední, který si ještě nezvolil hejtmana a radu kraje. Hlavní příčiny hledejme v osobní nevraživosti mezi jednotlivými aktéry a také neochotu hnutí STAN a Pirátů jednat s vítězem voleb ANO.

Od voleb uběhlo již 47 dní a patová situace stále trvá. Máme zde tzv. Blok 21, který se seskupil okolo bývalého primátora Petra Kulhánka. Tedy uskupení, které tvoří STAN, Piráti, Místní, 2 zástupci SNK1 a 1 zástupce VoK – Karlovaráci. Celkem 21 zastupitelů. Potom vítěze voleb hnutí ANO se 13 mandáty. Následuje koalice ODS a KDU-ČSL, která jedná na všech frontách a trvá na tom, aby hejtmanem Karlovarského kraje byl jejich člen Karel Jakobec (Blok 21 zase prosazuje svého nominanta). Tuto koalici ještě podporují dva členové Karlovaráků kandidující na společné kandidátce s VoKem a jedna zastupitelka SNK1. To je sedm mandátů. SPD se čtyřmi zastupiteli je zatím zcela mimo hru, protože s nimi nechce nikdo jednat.

Podle tohoto rozložení sil je patrno, že dvě uskupení se po volbách názorově rozešly. Konkrétně VoK – Karlovaráci a SNK1, protože jejich členové podporují Blok 21 resp. koalici ODS a KDU-ČSL. Ovšem z oficiálního prohlášení Karlovaráků je patrné, že ti nepodpoří žádnou koalici, kde budou zastoupeni Piráti.

Že už se v tom ztrácíte? Nebojte, protože v tom, už se neorientují ani samotní účastníci této politické taškařice.

Důsledkem těchto tahanic o nadvládu nad Karlovarským krajem je hrozící rozpočtové provizorium. To na dnešním jednání krajského zastupitelstva potvrdila i vedoucí finančního odboru Martina Jánská.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře