Zástupci sokolovské nemocnice a ortopedi budou spolu dále jednat
Městu Sokolov velmi záleží na tom, aby místní nemocnice dobře fungovala a pro obyvatele tak byla zajištěna kvalitní péče. Proto starostka Renata Oulehlová svolala jednání týkající se ortopedického oddělení, jehož osm lékařů hrozí odchodem.

Na radnici se ho účastnili zástupci Nemocnice Sokolov, společnosti Penta Hospitals a lékaři z ortopedie. Výstupem z téměř dvouhodinové debaty bylo, že ani jedna ze stran se nebrání dalšímu společnému jednání. Všichni také deklarovali, že chtějí, aby byla sokolovská ortopedie nadále zachována.

„Nejsme ani vlastníky, ani provozovateli nemocnice, ale aktuální vyhrocené dění nám není lhostejné. Jsem ráda, že zástupci Penty, nemocnice i ortopedů přijali naše pozvání ke společnému setkání, aby si vyjasnili svá stanoviska,“ uvedla starostka Renata Oulehlová. Společně s místostarostou Janem Pickou debatu moderovala. „Nejen nás, ale také občany města zajímá, co se bude s ortopedií dít. Debata na sociálních sítích je toho důkazem,“ poznamenal místostarosta Jan Picka.

Za provozovatele nemocnice přijali pozvání generální ředitelka společnosti Penta Hospitals CZ Mgr. Barbora Vaculíková, ředitel sokolovské nemocnice Jaroslav Ing. Kratochvíl a zdravotní ředitel MUDr. Jiří Štefan. Ortopedy zastupovali MUDr. Lukáš Galek, MUDr. Luboš Galek, MUDr. Oldřich Vastl ml., MUDr. Marek Kalenda a online se připojili MUDr. Jaroslav Budín s MUDr. Davidem Kňourkem. Právě MUDr. Budín se připojil k závěrečné výzvě starostky Renaty Oulehlové a místostarosty Jana Picky. „Dokud to jde, tak jednejme, jednejme, jednejme,“ vyzvali společně přítomné.

Situace na sokolovské ortopedii se zkomplikovala po výběrovém řízení na nového primáře po odcházejícím MUDr. Oldřichu Vastlovi starším. Lékaři mají určité výhrady k výběrovému řízení, a proto chtějí odejít. Podle zástupců nemocnice a Penty však bylo výběrové řízení zcela standardní a za vybraným kandidátem na primáře si stojí.

Zdroj: Město Sokolov

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře