Zahrada seniorů Karlovy Vary se otevře v květnu. Přístupná bude zdarma

Začátek roku 2021 v Karlových Varech přinesl i řadu novinek. Jednu z nich určitě uvítají všichni senioři. Těšit se mohou na nové místo k setkávání a oblíbeným aktivitám. Vedení města pro ně totiž připravilo nový projekt.

„Chtěli jsme pro naše seniory připravit něco, co tu dosud nebylo, místo, kde by se mohli scházet, komunikovat a třeba se i zapojit do nějakých aktivit. Bohužel nám záměry trochu překazila pandemie koronaviru, a tak jsme letos na přelomu ledna a února vymysleli venkovní komunitní zahradu,“ vysvětluje primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Konkrétně se bude jednat o zahradničení a zapojit se do něj mohou všichni karlovarští senioři. Z několika možných míst vytipovalo vedení radnice tu nejvhodnější variantu, v karlovarské čtvrti Drahovice, v bývalém zahrádkářství „Flora“, které je v areálu Správy lázeňských parků. Místo je dobře dostupné městskou hromadnou dopravou linkami číslo 3 a 15, v blízkosti se dá také zaparkovat, prostor je bezbariérový, má příjemné zázemí a nechybí ani nové sociální zařízení. Přemýšleli jsme opravdu dlouho, původně přicházela v úvahu možnost vybudovat ho v našich lázeňských lesích. Připravili jsme menší anketu mezi seniory a ukázalo se, že to není ideální místo. 

Co mohou karlovarští senioři od nového centra Zahrada seniorů Karlovy Vary očekávat?

Na to je jednoduché odpověď, prozrazuje ji už samotný název. V Zahradě seniorů se mohou scházet, sami si vypěstovat v záhonku a následně odnést domů třeba bylinky nebo zeleninu.

,,Registrace samotná ani možnost navštívit Zahradu seniorů navíc nebude zpoplatněna. Chtěli jsme, aby senioři mohli být na čerstvém vzduchu a mohli využít venkovního posezení s přáteli, zapojit se do společných aktivit. Pro tento rok je jisté, že zahradu mohou všichni senioři z našeho města navštěvovat zdarma, a věřím, že si ji všichni velmi oblíbí,“ dodává primátorka.

Zdroj a foto: Fb – Magistrát města Karlovy Vary

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře