Novela zákona o investičních pobídkách by výrazně limitovala šanci nabídnout lidem další pracovní uplatnění, Fond spravedlivé transformace, Karlovarský kraj je připraven na transformaci související s plánovaným útlumem těžby. Spouští výzvu k předkládání strategických projektů, Vedení Karlovarského kraje žádá o setkání s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem
Odcházejícím zaměstnancům s vyřízením žádostí o příspěvek při ukončení pracovního poměru pomáhá Sociální centrum Palivového kombinátu Ústí (PKÚ). První žádosti začaly pracovnice Sociálního centra PKÚ přebírat v prostorách Sokolovské uhelné. Zatím bylo přijato 40 žádostí. Další žádosti se budou přijímat každé úterý až do konce března 2021 a dále podle průběžného uvolňování dalších zaměstnanců.

Po posouzení a zpracování budou žádosti předloženy Ministerstvu průmyslu a obchodu ke schválení a následnému vyplácení příspěvku prostřednictvím PKÚ.

Na tzv. restrukturalizační příspěvek mají nárok zaměstnanci, kteří pracují pro právnické osoby zabývající se těžbou uhlí nebo uranu v souvislosti s útlumem jejich činnosti. V roce 2020 byla mezi tyto společnosti zařazena i Sokolovská uhelná. Příspěvek je určen nejen na budoucí uvolňování zaměstnanců akciové společnosti, ale i na zaměstnance, s nimiž byl stanoveným způsobem rozvázán pracovní poměr již v období od 1. července 2020 do 31. prosince 2020. Očekává se, že za toto období bude podáno více jak 600 žádostí o tento příspěvek.

„Jsme rádi, že můžeme pomoci zaměstnancům v této nelehké době s vyřízením jejich žádosti o příspěvek i jeho vyplacení,“ říká ředitel Palivového kombinátu Ústí Walter Fiedler.

3. prosince 2020 nabyla účinnost novela nařízení vlády č. 342/2016 Sb., o příspěvku ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací nebo útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu. Novela č. 491/2020 Sb. mezi subjekty, jejichž bývalí zaměstnanci mohou požádat za splnění všech stanovených podmínek o poskytnutí tzv. restrukturalizačního příspěvku, nově zařadila společnost Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. s tím, že organizací, která příspěvek administruje a vyplácí, byl určen státní podnik Palivový kombinát Ústí.

Zdroj: MPO

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře