Začal 22. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje
Karlovarský kraj, Regionální stavební sdružení a Statutární město Karlovy Vary vyhlásily 22. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje. Probíhat bude v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2023, nyní je možné přihlašovat jednotlivé stavby a projekty.

Cílem soutěže je podpora kvalitních velkých i malých staveb v Karlovarském kraji a zviditelnění stavebních, projekčních a investorských firem. Soutěž se snaží seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví na území kraje.

Jedná se o tradiční přehlídku a soutěž o nejlepší stavbu a projekt, kde se v uplynulých letech představilo 593 staveb a návrhů. Stavaři všech profesí, jako jsou například architekti, projektanti, zhotovitelé a investoři, pokračují i ve ztížených podmínkách v posledních letech ve svých činnostech.
Ti všichni by se mohli v rámci soutěže podělit o své nejlepší výsledky, stavby a projekty a předvést je veřejnosti.

Cílem 22. ročníku soutěže „Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny současné stavby na západě Čech – v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let 1. 1. 2020 – 30. 4. 2023.

Do 22. ročníku soutěže je možné přihlásit novostavby, rekonstrukce budov, veřejných prostor  a interiéry staveb dokončené v předchozích třech letech. Přihlášeny mohou být také projekty, urbanistické a architektonické studie připravované k realizaci za období uplynulých pěti let. Přihlašovatelem stavby může být investor, architekt, projektant, zhotovitel i majitel.

Návrhy je nutné zaslat nejpozději do 30. dubna 2023, a to prostřednictvím formuláře. Letošní ročník soutěžní přehlídky přináší bonus pro přihlašovatele. Když totiž stihnou podat přihlášky do 15. dubna 2023, obdrží při zahájení veřejného hlasování letecké záběry přihlášené stavby, jež může použít při prezentaci a při výzvě k hlasování veřejnosti.

Kompletní pravidla soutěže a další informace jsou uvedeny na webových stránkách soutěže.

Od 17. 5. 2023 budou stavby a projekty umístěny na webové adrese www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani-skk, kde bude do uzávěrky soutěže 22. 6. 2023 do 15:00 probíhat veřejné hlasování o stavbách.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře