Zloděj se zaměřil na zahrádkářské kolonie

Odcizili brzdové kotouče

Dvojice osmnáctiletých mladíků měla po domluvě na konci dubna letošního roku vniknout do areálu několika společností v Chebu. Po překonání oplocení měli společný dvůr začít prohledávat a nakonec z něj odcizit téměř na tři desítky použitých brzdových kotoučů různých značek. Tímto svým jednáním měla dvojice způsobit škodu přibližně 4 tisíce korun.

Policisté z obvodního oddělení Cheb – město dvojici mladíků sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Okradl opilého muže

Na začátku prosince minulého roku měl dvaačtyřicetiletý muž v Chebu využít opilosti o rok mladšího muže. Ve večerních hodinách k němu měl přistoupit a odcizit mu volně odloženou peněženku, ve které měl jednačtyřicetiletý muž osobní doklady a finanční hotovost. Tímto svým jednáním mu měl způsobit škodu téměř 11 tisíc korun.

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Sebrali vše, co jim přišlo pod ruku

Krádeže se měla v únoru letošního roku dopustit v jedné menší obci na Sokolovsku také dvojice mladíků ve věku 19 a 22 let. Společně měli překonat oplocení pozemku a následně vniknout do rodinného domu. Ten měli prohledat a nakonec z něj odcizit téměř vše, co jim přišlo pod ruku. Dvojice měla vzít několik vyřezávaných dýmek, dřevěnou truhlu, ruční svítilny, fotoalba, hrací karty, ruční vysavač, několik desítek starých mincí či na dvě desítky hřbitovních svíček. Při odchodu z rodinného domu si měla dvojice na pozemku všimnout kůlny, ze které ještě odcizili dva křovinořezy.

Tímto svým jednáním měli šestasedmdesátileté ženě způsobit škodu téměř 27 tisíc korun. Policisté z obvodního oddělení Sokolov – venkov dvojici sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody.

Také v tomto případě hrozí dvojici mladíků trest odnětí svobody až na dva roky.

Kradl v neuzamčené šatně

Ve středu 28. dubna letošního roku měl dvaačtyřicetiletý muž přijít v dopoledních hodinách do neuzamčené šatny v jedné společnosti v Aši. Tam si měl všimnout volně odložené kabelky, ze které nakonec odcizil dámskou peněženku. V té měla sedmapadesátiletá majitelka kromě finanční hotovosti také stravenky. Muž jí způsobil škodu téměř 5 tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Aš sdělili dvaačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě prokázání viny hrozí muži, který již byl v minulosti za krádeže pravomocně odsouzen, trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře