Výstava Paměť národa Karlovarského kraje v Jáchymově
Až do konce měsíce můžete navštívit v Jáchymově putovní výstavu Paměť národa Karlovarského kraje, která vypráví příběhy pamětníků a pamětnic, do jejichž života zasáhly totalitní režimy 20. století. Výstava velkoformátových panelů byla zahájena v pátek 2. června v rámci Noci kostelů za účasti hejtmana Petra Kulhánka.

Na velkoformátových oboustranných panelech se mohou návštěvníci seznámit s devíti příběhy pamětníků a pamětnic z našeho regionu. Poprvé je také představen příběh místního pamětníka a rodáka Josefa Plíhala, jenž vzpomíná nejen na pohnuté události srpna 68, ale také na vzdálenější historii své rodiny, jejíž část pochází z Jáchymova. „Našim cílem je upozornit na autentické osudy lidí, kterých se oba totalitní režimy dotkly a významně tak ovlivnily jejich životy a zároveň prezentovat činnost organizace Post Bellum, která spravuje sbírku Paměti národa, aby tyto osudy nebyly zapomenuty,“ uvedl ředitel regionální pobočky Paměť národa Karlovarský kraj Lukáš Květoň.

Venkovní výstavu Paměť národa Karlovarského kraje mohli lidé vidět už v pěti městech našeho regionu. Výstava vznikla za podpory Karlovarského kraje, města Mariánské Lázně, města Cheb, statutárního města Karlovy Vary, města Jáchymov, Nadace St. Joachim, společnosti SOT Invent a pana Daniela Chlada.

Zdroj: IPKVK / Více informací najdete na webu www.pametnaroda.cz.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře