Případ vydírání. Limberskému a dalším osobám hrozí osmileté vězení
Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyř osob ve věku 37, 39, 46 a 48 let, které obvinili ze spáchání zločinu vydírání. Jedním z obviněných má být bývalý český fotbalový reprezentant David Limberský

Na konci srpna letošního roku měl obviněný devětatřicetiletý muž požadovat po dvaatřicetiletém muži uhrazení finančních prostředků, které mu měl v minulosti poskytnout na nákup výpočetní techniky k těžbě kryptoměn s dohodnutým cílovým výtěžkem. Finanční prostředky měl chtít vrátit z důvodu, že nebyl spokojen s aktuálním výsledkem těžby kryptoměn. Dvaatřicetiletý muž měl ovšem vrácení finančních prostředků odmítnout s tím, že si devětatřicetiletý muž může převzít veškerou výpočetní techniku zakoupenou pro těžbu kryptoměny.

Ve druhé polovině září se měla čtveřice obviněných mužů sejít s dvaatřicetiletým mužem v jedné z kaváren v Karlových Varech. Obviněný devětatřicetiletý muž měl opět po dvaatřicetiletém muži požadovat do určitého termínu vrácení finančních prostředků. Ten to měl ovšem znovu odmítnout s tím, že mu předá zmíněnou výpočetní techniku, která byla za tyto finanční prostředky pořízena. Následně se měl do sporu vložit sedmatřicetiletý muž, který měl začít dvaatřicetiletému muži vulgárně nadávat a po chvíli ho ohrožovat střelnou zbraní. Poté ho měl zbraní udeřit do horní poloviny těla. Přitom měl po dvaatřicetiletém muži požadovat vrácení finančních prostředků. Po několika minutách měl dvaatřicetiletý muž, kterému měl ještě devětatřicetiletý muž znovu zopakovat, že má finanční prostředky vrátit do určitého termínu, z kavárny odejít.

Dvaatřicetiletý muž měl následně se svým zraněním po úderu zbraní vyhledat lékařské ošetření v nemocnici. Karlovarští kriminalisté se případem usilovně zabývali a ve čtvrtek 6. října čtveřici osob zadrželi. Po provedených úkonech byla čtveřice propuštěna a jejich trestní stíhání tedy probíhá na svobodě. V případě prokázání viny hrozí čtveřici osob trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: Policie ČR

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře