Výborná práce psovoda. Zloděje vypátral policejní pes Irmo
Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže ze Šumperska, kterého obvinili ze spáchání zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody.

Obviněný měl v pátek 26. února letošního roku čekat před panelovým domem, až pětadvacetiletý muž opustí svůj byt v Chodově. Následně měl do bytu, ve kterém dříve také bydlel, vniknout. Obviněný měl poničit vstupní dveře do bytu a poté také uzamčené dveře do jedné z místností. Z té měl nakonec odcizit herní konzoli, gamepad, několik her a také notebook. S odcizenými věcmi okamžitě utekl. Tímto svým jednáním měl majiteli způsobit škodu téměř 15 tisíc korun.
 
Pětadvacetiletý muž se po několika minutách vrátil do svého bydliště a okamžitě přivolal policejní hlídku. Na místo dorazil také policejní psovod se služebním psem Irmem. Po zjištění prvotních informací policisté propátrávali místo činu a jeho okolí. Služební pes Irmo v mezipatře domu zachytil pachovou stopu a pokračoval ven před panelový dům. Poté měl policisty vést několik stovek metrů k panelovému domu, kde si policisté všimli muže, který odpovídal popisu podezřelého. Ten měl nejdříve při prokázání totožnosti uvádět smyšlené údaje, ovšem nakonec policistům svou pravou totožnost uvedl a zároveň se přiznal k odcizení věcí. Ty měl zrovna před panelovým domem prodávat několika osobám, které si šly pro finanční prostředky.
 
Obviněný muž byl okamžitě zadržen a převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům.
 
Muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek.

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře