Volba pro kraj posiluje, rozrůstá se i za hranice Karlovarského kraje
V posledních letech posilují nejen v lokální politice nezávislá sdružení a regionální hnutí. Důvěra ve velké celostátní strany dlouhodobě na komunální úrovni klesá a lidé si raději jako své zástupce volí důvěryhodné osobnosti veřejného života, které ale často nechtějí být spojování s žádnou z velkých stran.

Jedním z významných regionálních uskupení v Karlovarském kraji je hnutí Volba pro kraj, které funguje pod značkou VOK od roku 2015. První velký úspěch zaznamenalo hnutí v komunálních volbách před čtyřmi lety, kdy získalo celkem 18 mandátů na Karlovarsku a pozice starostů v obcích Abertamy, Hory a Drmoul. Znovu na sebe pak hnutí upozornilo během krajských voleb, kdy se VOKu díky spojení s hnutí Karlovaráci podařilo získat tři mandáty v krajském zastupitelstvu. Poslední dva roky pak hnutí věnovalo své profesionalizaci a z malého hnutí se stalo uskupení fungující v celém kraji.

V letošních komunálních volbách, které se uskuteční předposlední zářijový víkend, bude hnutí kandidovat v jednadvaceti městech a obcích v celém kraji. A to včetně všech významných míst jako jsou Cheb, Sokolov, Kraslice, Jáchymov, Nová Role a Nejdek. Spolupracovat bude s hnutím Karlovaráci i ve volebním boji o karlovarský magistrát.

VOK Volba pro kraj

„Pokud vše půjde dobře a našim kandidátům se podaří přesvědčit voliče, věřím v zisk padesáti zastupitelských mandátů a deseti starostů napříč naším krajem,“ říká předseda hnutí VOK Ing. Michal Soukup. „Dalším signálem úspěchem hnutí může být i to, že bude kandidovat i za hranicemi svého mateřského kraje a to v Českém Krumlově, kde za nás budou kandidovat úspěšní místní podnikatelé, sportovci, umělci a učitelé,“ pokračuje Soukup.

Český Krumlov bude pro hnutí VOK zkouškou, zda je možné úspěšnou regionální značku přenést i do dalších krajů. Samotní kandidáti v to věří. „Když jsme s kolegy rozvíjeli myšlenku kandidovat do městského zastupitelstva v Českém Krumlově, dospěli jsme k závěru, že když kandidovat, tak pod úspěšnou značkou menšího hnutí, které nemá za sebou, žádné problémy. Činnost hnutí Volba pro kraj jsem navíc dlouhodobě sledoval, a proto padlo rozhodnutí kandidovat pod značkou tohoto hnutí,“ říká Jan Berka, lídr kandidátní listiny v Českém Krumlově.

Pokud se podaří hnutí VOK uspět podle současných předpokladů, stane se jednou z významných politických sil v Karlovarském kraji a otevře mu to další možnosti do krajských voleb v roce 2024.

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře