vk karlovarsko liga mistru 2020 volejbal

Po dvou letech nastoupí volejbalisté Karlovarska v nejprestižnější klubové soutěži.

Při své premiéře v Lize mistrů nezískali ani set, to chtějí teď proti favoritům změnit. “Jdeme do toho s odhodláním, ale až na místě nám to nastaví zrcadlo,” poznamenal před odjezdem na turnaj do Trenta trenér Jiří Novák.

Tým Karlovarska ukázal v posledních týdnech po restartu domácí extraligy dobrou připravenost a počítá jen výhry. Na střetnutí s mužstvy Friedrichshafenu, Trenta a Novosibirsku mu musí stačit jen tři ligové zápasy. “Máme něco odehráno v české lize, ale evropská scéna je vždycky docela krok do neznáma,” ví kouč Novák, který sám odehrál v pohárové Evropě desítky zápasů.

V Lize mistrů v Trentu nastoupí Karlovarsko bez elitního nahrávače a kapitána Lukáše Ticháčka, kterého na hřiště nepustí svalové zranění. V posledních extraligových zápasech za něho zaskočil druhý nahrávač Martin Kočka. “Ta nepříjemná věc, která nás potkala, nám ukázala další cestu, tým se neuvěřitelně semknul,” kvitoval Novák.

Klub zároveň narychlo angažoval nizozemského reprezentanta Wessela Keeminka. “Za prvé jsme nemohli odjet na tak těžký turnaj s jediným nahrávačem a za druhé, kdyby Martin Kočka ještě vypadl, byla by to ostuda naše, ale i českého volejbalu. Udělali jsme všechno pro to, abychom byli konkurenceschopní.”

Keemink absolvoval s týmem několik tréninků a na jeden set si vyzkoušel souhru se spoluhráči v posledním ligovém utkání. V Lize mistrů bude stát proti vysokým a silovějším hráčům. Všechny tři zápasy volejbalistů Karlovarska z turnaje v Trentu vysílá od úterý do čtvrtka program ČT sport.

Liga mistrů 2020/21 – turnaj v Trentu:
  • úterý 1. prosince (19:30): Karlovarsko – Friedrichshafen
  • středa 2. prosince (19:30): Karlovarsko – Trento
  • čtvrtek 3. prosince (19:30): Karlovarsko – Novosibirsk

Zdroj: www.vk-karlovarsko.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře