V Karlovarském kraji proběhla dopravně bezpečnostní akce
Velikonoce pohledem policie. Policisté během akce zkontrolovali přes 2 300 vozidel. 

Ve dnech 14. až 18. dubna 2022 proběhla na silnicích v Karlovarském kraji v rámci Velikonoc celorepubliková dopravně bezpečnostní akce. Ta byla zaměřena zejména na zákaz požívání alkoholu a návykových látek u řidičů, ale také i na dodržování ostatních předpisů zákona o silničním provozu. Policisté kontrolovali například dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, telefonování za jízdy, technický stav vozidel apod.

Do akce bylo nasazeno přes 150 policistů z dopravní a pořádkové policie, kteří zkontrolovali přes 2 300 vozidel a zjistili 408 dopravních přestupků, kdy 384 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě a 24 oznámili příslušnému správnímu úřadu.

Policisté v průběhu celé akce zjistili 127 porušení rychlostí, 41 osob nepoužilo při jízdě bezpečnostní pás a 4 řidiči nepoužili řádně ve svých vozidlech zádržný systém. Policisté zastavili také 70 řidičů, kteří měli nevyhovující technický stav jejich vozidla a 37 řidičů nepředložilo při kontrole doklad o pojištění odpovědnosti. Ve 22 případech řidiči nepředložili řidičský průkaz a za volant usedl také jeden řidič, který řídil vozidlo bez příslušného řidičského oprávnění. Přestupku se dopustili také dva motocyklisté. Během prodlouženého víkendu policisté zastavili také 6 řidičů, kteří usedli za volant po požití alkoholických nápojů. Vzhledem ke zjištěné hladině alkoholu se tři z nich budou ze svého jednání zpovídat před soudem a tři u přestupkové komise. Za volant usedli také dva řidiči pod vlivem návykových látek a jeden řidič, který měl platný zákaz řízení motorových vozidel.

Od Velkého pátku do Velikonočního pondělí došlo na silnicích v Karlovarském kraji téměř ke čtyřem desítkám dopravních nehod. Většina z nich se obešla bez zranění nebo došlo k lehkému zranění. Bohužel jedna dopravní nehoda z pátku 15. 4. 2022 na Karlovarsku si vyžádala těžké zranění spolujezdkyně z osobního vozidla, která byla z místa dopravní nehody letecky transportována do nemocnice. Více informací k dopravní nehodě ZDE. Dále došlo v sobotu 16. 4. 2022 ve večerních hodinách v Chebu k jedné dopravní nehodě pod vlivem alkoholu. Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla zřejmě nezvládl řízení a postupně poškodil čtyři zaparkovaná vozidla. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 170 000 korun. Policisté s řidičem provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla pozitivní s nejvyšší hodnotou 2,81 promile. Následně byl vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil. Případ je nadále v šetření policistů.

Dopravně bezpečnostní akce v Karlovarském kraji budou i nadále pokračovat.

Zdroj a foto: Policie ČR

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře