Veletrh pracovních příležitostí v Chebu

Na veletrhu pracovních příležitostí v Chebu se potkali zaměstnavatelé, studenti a uchazeči o práci.

Druhý ze série letošních veletrhů pracovních příležitostí, který zorganizovala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje ve spolupráci s Úřadem práce, se uskutečnil 11. listopadu v Kulturním centru Svoboda v Chebu. Veletrh v průběhu celého dne navštívily téměř tři stovky zájemců o práci.

„Přišli nezaměstnaní lidé v evidenci úřadu práce, široká veřejnost i studenti posledních ročníků Integrované střední školy, Střední zdravotnické školy a Gymnázia a obchodní akademie z Mariánských Lázní,“ informovala ředitelka KHK KK Lenka Mansfeldová.

Práci přišlo nabídnout 24 zaměstnavatelů, největší zastoupení měly stejně jako v předešlých letech výrobní a logistické firmy, které sháněly především dělníky do výroby a skladové operátory. Další podstatnou část zaměstnavatelů tvořily veřejné instituce jako městský úřad, policie, armáda nebo věznice. Zastoupení měly i podniky působící v lázeňství a zdravotnictví, které nabízely volná místa pro specializované i pomocné zdravotnické profese. Řada zaměstnavatelů se snažila nalákat nové zaměstnance nejen na mzdy, ale i různé formy zajímavých benefitů. „V současné době hledáme hlavně dělníky do výroby, údržbáře a elektrikáře, které se snažíme nalákat především na benefity, které naše firma nabízí. Těmi hlavními jsou stravenková karta, 5 týdnů dovolené, příplatek za splnění docházky, bonus za získání nového zaměstnance, vánoční příspěvek, příspěvek na dovolenou a spousta dalších benefitů,“ uvedla Radka Hamplová, personalistka firmy LUKAS CZ s.r.o. ze Skalné u Chebu.

U několika stánků bylo možné získat odborné poradenství od vizážistek, které dokázaly poradit, jak se správně nalíčit a obléci na pohovor, ale také od personální koučky, která poradila, jak správně napsat životopis a komunikovat při výběrovém řízení. Poradenství získali i začínající podnikatelé, nebo od mentorky, která radila lidem, kteří chtějí zahájit podnikání. Obdobná témata byla i obsahem krátkých třicetiminutových workshopů, které probíhaly po celý den ve vedlejším sále.

 „Velký zájem i pozitivní ohlasy zaměstnavatelů nás utvrzují v tom, že veletrhy mají i v současné koronavirové době velký smysl,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK.

Zdroj: KHK KK, foto: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře