Vedení sokolovské nemocnice se vyjádřilo k dopisu ortopedů

Mezi jedno z nejdiskutovanějších regionálních témat na sociálních sítích patří v současnosti dění kolem ortopedie v sokolovské nemocnici. Vedení nemocnice se vyjadřuje k dopisu sedmi ortopedů, v němž zpochybňují oficiální výběrové řízení vyhlášené společností na místo primáře ortopedie.

Zdravotní ředitel holdingu Penta Hospitals CZ MUDr. Jiří Štefan, MBA, chce pouze jednou reagovat na dopis kolegů z ortopedie. Uvádí, že to tedy není výzva k jakékoli polemice.

Nemocnice Sokolov patří k nejkvalitnějším v regionu a je veřejně známé, že děláme maximum pro její další rozvoj. Doslova přeloženo – naše snaha stále zlepšovat péči o pacienty nemá žádný limit. Výše uvedený dopis několika lékařů ortopédů považuji za účelovou snahu  manipulovat veřejným míněním. Je to neférový přístup k pacientům, kolegům v nemocnici, vedení nemocnice i mně samotnému. To podepisuji plnou vahou své osobnosti. Konečně, za řízení a organizaci péče v naší nemocnici mám přímou odpovědnost. Anebo přesněji, odpovědnost za chod nemocnice a  kvalitu jejích služeb  nemá nikdo jiný, než  vedení nemocnice, jehož jsem součástí. Jeden každý lékař pak odpovídá pouze za kvalitu lékařské péče, kterou on osobně věnuje pacientovi.

  • Výběrové řízení  na místo primáře ortopedie bylo jedinou možnou cestou se zárukou, že vybraný kandidát splní veškeré náročné požadavky na odbornost i řízení týmu po primáři Vastlovi. Ten s výběrovým řízením  souhlasil a sám žádného vhodného kandidáta nedoporučil
  • Nechce se mi věřit, že dopis v této podobě opravdu podepsali všichni jmenovaní. Obsahuje totiž evidentní nepravdy a polopravdy.
  • Nikdo z kolegů ortopedů  například nedostal výpověď, to je naprostý nesmysl.
  • Také jsem přesvědčený, že ne všichni chtějí z vlastní vůle z nemocnice opravdu odejít. Vyzývám je, aby zvážili tento krok. Situaci dobře znají a sami dobře vědí,  že na jedné straně stojí skutečná odpovědnost za nemocnici a její pacienty  – a proti tomu hlavně  dílčí, osobní, neveřejné  zájmy některých jednotlivců.
  • Kolegové z ortopedie byli několikrát vyzváni k individuálním setkáním s vedením nemocnice, to však vždy odmítli.
  • Ano, nebudu rád, když řada z nich odejde, protože jsou pro nemocnici svojí odborností přínosem. Pokud se ale k odchodu skutečně rozhodnou, ortopedie v Nemocnici Sokolov nebude poskytovat méně kvalitní péči, to chci rovnou potvrdit.  Její prestiž zůstane netknutá. Je ale možné, že na nějaký čas skutečně dojde k delším čekacím dobám na zákrok. Nikoli vinou nemocnice.
  • Od začátku máme maximální snahu vrátit do oddělení klid na práci, protože až se bude moci operovat, nesmí být jakýmkoliv způsobem poškozený jediný pacient.
  • Vedení nemocnice v žádném případě nepřijme diktát. Dopis kolegů z ortopedie je jen neférovým, manipulativním nátlakem, který hraničí s vydíráním. V důsledku poškozuje nemocnici i její pacienty.

Zdroj: Město Sokolov, Autor: MUDr. Jiří Štefan, MBA, zdravotní  ředitel holdingu  Penta Hospitals CZ

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře